Svět slov

Vyhledávání

Moudrosti do hrsti

Některý ženský jsou strašně dětinský… Nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky…
(Woody Allen)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

Nejnovější články na Venušance

Kolik denně nachodíte?

Jana Kučerová,
28. 5. 2020
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Kolik denně nachodíte? Názory se různí. Většina odborníků se ale shodne na tom, že půlhodinka svižné, ostré chůze denně stačí. Tedy nestačí, ale je to lepší než se vůbec nehýbat.

Hodně záleží na prostředí a na povrchu. Něco jiného je projít se lesem, po měkkých pěšinách, nebo polykat kilometry po asfaltu, kde vás míjí jedno auto za druhým. Aby vaše páteř neutrpěla, pořiďte si vhodnou obuv.

Někteří lidé si velmi oblíbili trekingové hole. Ale jako se vším, i s nimi bychom se měli naučit zacházet, abychom si neublížili a nenadělali víc škody než užitku.

Mně osobně přijdou nordické hole ...více »

Co psi potřebují v zimě?

Jana Kučerová,
20. 1. 2020
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Co psi potřebují v zimě? O psí tlapky a srst se v zimních měsících musíme pravidelně starat, i když nejsou třeskuté mrazy nebo metrové závěje sněhu.

Jinak riskujeme nepříjemné potíže našich čtyřnohých přátel.

Největším problémem je posypová sůl. Ta se na silnicích a ve městě na chodnících a cestách objevuje i tehdy, když je sněhu jen málo.

Pejskovi bychom proto měli hned po návratu z venčení tlapky osprchovat. Předejdeme popraskání kůže, která nemá pak takový sklon zanítit se.

Nemocná kůže bolí a komplikuje chůzi. Když o pokožku pečujeme, snižujeme riziko zavlečení ...více »

Globalizace v módě mě děsí!

Venušanka,
10. 1. 2020
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Mýma očima aneb Glosy Vosy
Globalizace v módě mě děsí! Globalizace se mi tak nějak zajídá. Zvlášť když cestuji do ciziny a vidím, že si neodvezu žádný originální kousek na sebe, protože všude na mě číhají stejné oděvní řetězce. Což je škoda. Jak ráda bych měla nějaký šmrncovní úlovek do šatníku ze země galského kohouta! Nebo originální oblečení, tak charakteristické pro temperamentní Italky, protože střihy a proporce jsou pro mě jako stvořené!

Ne, nic takového. Uniformita všude se vším všudy. Přesněji řečeno, na výběr je toho spousta, ale nic, co by ve mně vzbudilo nadšení tím, že vychází z místních tradic a odlišuje se od jiného místa ...více »

Roztoči nenávidí mráz

Barbora Roháčová,
13. 12. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Bydlení
Roztoči nenávidí mráz Roztoči jsou nevítanými společníky v našich domácnostech. Mohou často za to, že trpíme alergickou rýmou nebo astmatem. Pozor na to, že nezabírá ani sebelepší úklid, tím se jich prostě nezbavíme. Přesto existují cesty, jak jejich vliv na naše zdraví eliminovat.

Kde je hledat?

Nejvíce roztočů najdeme tam, kde je teplo a vlhko. Milují matrace, polštáře, peřiny, látkové sedačky, křesla. Mají tu dostatek potravy, protože se živí šupinkami suché kůže, která se nám přirozeně odlupuje během spánku nebo sezení.

Naši alergii způsobují jejich výkaly. Ty se často v ...více »

Aby chalupu nevykradli zloději

P.,
25. 11. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Aby chalupu nevykradli zloději Chalupy už jsou zazimované, zahrádky upravené tak, aby přečkaly zimu. Máte ale jistotu, že vaše chata odolá zlodějům?

Někdy stačí jen pár drobností a riziko, že se někdo vloupá do vaší milované chaloupky, vykrade ji nebo dokonce zničí interiér, se prudce snižuje.

Tady je několik kroků, co udělat, abyste se nájezdu ničemů vyhnuli:

Všechno cenné odvezte z chalupy pryč. Nenechávejte tam nic, co má pro vás velkou osobní hodnotu, ale ani drahé nebo vzácné předměty. Před odjezdem si interiér i zahradu nafoťte. Kdybyste se přeci jen stali obětí ...více »

Jak vybrat levnou a spolehlivou tiskárnu

Petra Mariánková,
11. 11. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Jak vybrat levnou a spolehlivou tiskárnu Nadešel čas na výběr nové tiskárny? Zvažujete zda je pro vás vhodnější inkoustová nebo laserová technologie tisku? Jsou vaše priority velikost, cena a především spolehlivost? Pokusíme se vám v článku poradit, která tiskárna je pro vás nejvhodnější, ať se jedná o příležitostný nebo pravidelný tisk, při domácím použití nebo tisk pracovních dokumentů v zaměstnání. Dozvíte se také jak co nejefektivněji ušetřit při nákupu náplní do tiskáren.

Na začátku výběru nové tiskárny je potřeba se zamyslet nad několika ...více »

Erotické oživení podzimu

Markéta Gajdošová,
30. 9. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Erotické oživení podzimu Horké léto, které příliš intimní blízkosti nepřálo, je konečně za námi. Nastává barevný, pochmurný a chladný podzim, který přímo svádí k tomu zachumlat se s partnerem do teplé deky a pod ní si užívat prodlužující se večery. A proč si je nezpestřit něčím trochu netradičním…? Erotické hračky už dnes nemůžou chybět snad v žádné ložnici. A takový vibrátor pro páry dovede téměř zázraky.

Jak vybrat vibrátor pro zpestření podzimních dnů?

Před pár lety byl výběr vibrátoru celkem snadnou záležitostí. Zašli jste si do kamenného sexshopu a tam se nabídka vešla do pár regálů. Přestože ...více »

Manžela změnila nemoc k nepoznání

Dana, Fabiola,
5. 9. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Manžela změnila nemoc k nepoznání Dobrý den, nevím, co si mám myslet o manželovi. Letos mu bude šedesát. Celý život to byl slušný člověk, ale stává se z něj na stará kolena hulvát!

Je sobecký, nadává lidem okolo sebe a stydím se za něj před dětmi i před vnoučaty. Přede dvěma lety prodělal mrtvičku a od té doby se chová úplně jinak.

Je zbytečně zlý na cizí i na vlastní. Zkoušela jsem s ním o tom mluvit, ale tvrdí, že se nezměnil a je pořád stejný. To není pravda, dcera s rodinou už k nám nechtějí moc chodit, manžel se se zeťákem pravidelně pohádá a trpíme pak všichni. Přitom je to kvůli ...více »

Bércové vředy: jaká je prevence?

Barbora Sloupová,
28. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Bércové vředy: jaká je prevence? Bércové vředy trápí ve stáří každého dvacátého člověka. Zjistěte, jak se jich zbavit a zabránit jejich vzniku.

Možná trápí vaši maminku nebo vašeho dědečka, možná se s nimi potýkáte i vy. Bércové vředy jsou chronické otevřené rány. Mokvají, obtížně se hojí a hodně bolí. Přečtěte si, proč vznikají, jak jim předejdete a co dělat, když už vás začnou trápit.

Bércové vředy nejsou nic neobvyklého, nejčastěji se objevují u starších žen a nejsou dědičné. Dědí se spíše jejich příčiny. Obvykle tak chronické rány trápí ty, kteří trpí poruchou oběhového systému, onemocněním žil, ...více »

Víte, co pijete? Pár skandálních nápojů!

P.,
23. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vážně nevážně
Víte, co pijete? Pár skandálních nápojů! 1. Víno ze tří penisů je jedním z vín vyráběných v Číně. Připravuje se z tuleního, psího a jeleního penisu v poměru 1:1:4. Údajně je to mocný zdroj mužné síly pro orientální milovníky a také účinný lék na chudokrevnost, pásový opar a ztrátu paměti.

2. Nejzvláštnější nápoj na světě se vyrábí z kávových zrn, která prošla zažívacím traktem šelmy. V Indonésii se v blízkosti kávových plantáží sbírají výkaly cibetky palmové a prodávají se po pětasedmdesáti dolarech za šálek. Naštěstí pro milovníky kávy spolkne cibetka jen ta nejlepší a nejzralejší zrna.

Ta pak ...více »

Cordyceps a reishi pro harmonizaci organismu a dlouhý věk

Helena Stejskalová,
19. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Cordyceps a reishi pro harmonizaci organismu a dlouhý věk Západní medicína léčí potíže většinou pomocí tabletek, které potlačují následky, ale příčiny nemocí už nevyřeší. Mnohem důležitější, než okamžité působení je ale harmonie celého lidského těla, která se nedá navodit tak rychle, a žádá si spíše přírodní způsoby pomoci než násilné potlačení příznaků. Tyto možnosti nabízí čínská medicína včetně medicinálních hub, jejichž působení často úspěšně využívá.

Komplexní posouzení člověka

Tradiční čínská medicína. Mnoho lidí na ni nedá na základě svých konkrétních zkušeností dopustit, další se k ní uchylují třeba tehdy, když ...více »

Chcete se seznámit? Budete potřebovat dostatek financí!

M. L.,
24. 7. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Chcete se seznámit? Budete potřebovat dostatek financí! Jestliže už delší dobu sháníte partnera, pak jste pravděpodobně nepoužili online seznamku. Vaše seznámení bude mít ale co dočinění i s finanční situací. Někdo sice říká, že peníze pro něj nejsou ve vztahu důležité, avšak peníze jsou pro normální život zcela zásadní. Partner je totiž daleko shovívavější, pokud ví, že bude materiálně a finančně zabezpečen.

Jak se nejlépe seznámit?

Nejlepším způsobem, jak najít životního partnera je pochopitelně využití online seznamky. Seznámení online probíhá velice snadno, a ...více »

Bakterie, viry, koronaviry

Venušanka
31. 1. 2020
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Mýma očima aneb Glosy Vosy
Bakterie, viry, koronaviry Jak něco tak mrňavého může vůbec přežít? Viry a bakterie jsou, zdá se, superodolné. Nevadí jim sucho, nedostatek spodní vody, chemizace prostředí. Není to zvláštní?

Okem je nevidíte, ale když vás napadnou, během krátké doby s vámi zacvičí tak, že se na posteli sotva otočíte. Jasně, záleží na tom, jestli se kurýrujete se zánětem nosohltanu nebo vás skolila vážnější nemoc.

Máme technologie, jezdíme rychlými auty, dorozumíváme se mobilními telefony, létáme do kosmu a zase zpátky. Jenže pak vám překříží cestu vir a je vymalováno.

Mezi nejslavnější celebrity ...více »

5 vlastností brýlí na zimní sporty, které musíte při výběru znát

Tereza Krček
13. 1. 2020
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
5 vlastností brýlí na zimní sporty, které musíte při výběru znát Brýle na snowboard a na lyže jsou nedílnou součástí výbavy, stejně jako helma, kvalitní oblečení nebo perfektně padnoucí boty. Brýle vás ochrání před sluncem, větrem i chladem. Pojďme se podívat na to, jaký typ čočky si vybrat, jakou zvolit velikost a jaké zabarvení brýlí.

1. Tip skel a jak ho vybrat

U brýlí na zimní sporty rozlišujeme dva druhy skel – skla cylindrická (cylindrical) a sférická (spherical). Horizontálně zakřivena cylindrická skla zůstávají vertikálně plochá. Jsou na výrobu levnější, a proto velmi slušné ...více »

Co si jako ten blbej sníh myslí??

Venušanka
18. 12. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Mýma očima aneb Glosy Vosy
Co si jako ten blbej sníh myslí?? Počasí se nám nezavděčí. A před Vánoci ho sledujeme o to bedlivěji. Předpovědi se předhánějí v tom, aby nás informovaly, že sníh nebude a nebude a nebude. Kde jsou ty doby, kdy sněhu byly spousty, pořád padal a venku mrzlo?

Moje babička mi vyprávěla, že kdysi byl sníh téměř celou zimu. Nikoho ani nenapadlo přemýšlet, jestli bude nedostatkovým materiálem nebo ne. Prostě napadl – a byl.

Určitě jste všichni viděli dobové fotografie, několik desítek let staré, kdy je celá krajina přikrytá sněhem, maličké lidské postavy se brodí závějemi a všechno je úplně jiné než dnes. ...více »

Květiny dostáváme rády. A je jedno, kdy!

Ivana Kyllerová
2. 12. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Květiny dostáváme rády. A je jedno, kdy! Každá žena sní o tom, že jí někdo bude pravidelně nosit květiny. Ideálně člověk, kterého miluje. Přeci mu stojí za tu malou kytičku, kterou i beze slov vyjádří, že mu na ní záleží. Většina žen je ale zklamaná. Kytičku dostane jen k narozeninám, svátku nebo nějaké významné události.

Ženy milují květiny

Je jedno, jestli je kytička natrhaná někde na zahrádce, nebo koupená v květinářství. Jenže pánové se vymlouvají, že čerstvě řezané květiny nic nevydrží, jsou drahé a stejně neví, která z nich by ženě udělala radost. A hlavně – vždyť vám květiny nosí. K ...více »

Celulitida? Problém žen, ne mužů!

Uršula
24. 11. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Celulitida? Problém žen, ne mužů! Tisíckrát si můžeme opakovat, že celulitida postihne osmdesát procent žen. Tisíckrát se můžeme utěšovat, že ženské v našem věku jsou na tom stejně nebo podobně jako my. A tisíckrát se ptáme, jestli jsme pro svého muže, přítele, prostě partnera, ještě přitažlivé.

Muži celulitidu nemají, neklepe se jim v plavkách zadek, nevadnou jim prsa a vrásky považují na své tváři za něco, co jim dodá zkušený, drsný a ošlehaný výraz.

Zatímco pupík může vypadat u padesátníka přitažlivě, ukažte mi ženskou, které celulitida přidá na šarmu a zajímavosti?

S tím, jak my ženy máme ...více »

Po operaci kolene rychlejší návrat ke sportu díky motodlaze

Tereza Krček
2. 10. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Po operaci kolene rychlejší návrat ke sportu díky motodlaze Poranili jste si koleno při sportu a čeká vás operace menisku? Vraťte se po operaci ACL nebo TEP do sportovního života dřív než ostatní pacienti. Rehabilitujte s motodlahou a výsledky uvidíte velmi brzo.

Jak motodlaha vypadá?

Motodlaha je rehabilitační přístroj, do kterého umístíte na končetinu, která byla operována. Následně kolenní kloub ohýbáte a končetinu natáčíte do požadovaných úhlů. Přístroj můžete nastavit podle svých potřeb – rozsah pohybu v extenzi a flexi (propnutí a ohyb) lze plynule regulovat až do 200°/min.

Proč si k domácí rehabilitaci

...více »

Cibulový sirup – a něco navíc

Barbora Roháčová
18. 9. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Rodinné recepty
Cibulový sirup - a něco navíc Je štiplavá, aromatická, zdravá a snad kromě moučníků a sladkých jídel ji můžeme přidat do každého pokrmu. Cibule také prospívá zdraví, a proto je dobré mít jí na zimu o pár kousků více.

Nevoní, štípe, ale také léčí

Cibule je sice aromatická, zatěžuje náš dech a když ji loupeme a krájíme, tak nám často tečou slzy proudem, ale to všechno se dá vydržet.
Cibulová šťáva proti kašli

Co už znaly naše prabáby

Tento lektvar z cibule dávaly děckám na kašel už naše prapraprabáby. My dnes skoro všechno najdeme na internetu, ...více »

Vybavení dětského pokoje

Barbora Roháčová
29. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Bydlení
Vybavení dětského pokoje Dětský pokoj sice roste s dítětem, ale jsou situace, kdy se místnost musí přebudovat takřka od základu, a to bez ohledu na to, zda mu uspořádání ještě vyhovuje či nikoli.

Nejčastěji k tomu dochází tehdy, když k dítěti, které žilo v pokoji zatím samo, přibude sourozenec.

Na tyto změny je naštěstí času dost, přeměna pokojíku se obvykle nepřipravuje ze dne na den, nýbrž s dost velkým časovým předstihem. Dokud je sourozenec hodně malý, spí obvykle s rodiči, takže jeho nároky na prostor v pokoji staršího dítěte jsou minimální.

Ve chvíli, kdy rodiče dospějí k ...více »

Růže: jak ji sázet a jak o ni pečovat?

Barbora Roháčová
25. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Růže: jak ji sázet a jak o ni pečovat? Je jich více než sto druhů a jsou považovány za královny květin.

Růže se váže do svatebních kytic, dáváme ji k narozeninám těm, které milujeme, sázíme ji na zahrádku a obdivujeme na nich jejich vznešenost, vůni a krásu.

Růže je keřovitá nebo popínavá rostlina, případně také plazivá rostlina. Určit konkrétní druh růže je pro nejednoho zahradníka, který si chce koupit tu, co viděl někde v katalogu, poměrně obtížné, neboť existuje mnoho nejrůznějších variant a kombinací.

Růžové, bílé, sytě žluté, čajové, ohnivě rudé a jasně červené – to jsou asi nejoblíbenější a ...více »

Zácpa: zbavte se jí!

Barbora Roháčová
22. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Zácpa: zbavte se jí! Stoprocentně jste to někdy zažila, a dost dobře je to možná váš pravidelný problém, o kterém s nikým nemluvíte. Zácpa sice neohrožuje náš život, je to však nepříjemný zdravotní a společenský hendikep.

Hodně se na tom podepisuje náš životní styl: nedostatek pohybu, špatná strava, stres. Jak se mají střeva hýbat a vyprazdňovat, když my sami nemáme čas chodit pěšky, do prvního patra jedeme výtahem, abychom se nezpotili a nesmrděli, a když jíme, tak nejčastěji pozdě večer, protože dřív na to jaksi nebyl čas?

Střeva stávkují a jedním z projevů „líných střev“ je zácpa. ...více »

Ženské přátelství

Anonym
6. 8. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Ženské přátelství Je mi líto, pokud zase rozčeřím vaši poklidnou hladinu, ale nechápu příliš podstatu ženského přátelství, lze-li vůbec o něčem takovém hovořit.

Jeden příklad za všechny: moje bývalá žena mívala období, kdy byla obklopena houfem kamarádek. Z nich se obvykle rekrutovala jedna takzvaná nejlepší.

Trávily spolu volný čas, chodily na kafíčko. Hodiny bloumaly po městě, sedávaly v kavárně, chodily po obchodech, utrácely. Ve všem si dokonale rozuměly a shodly se zejména v pohledu na nedokonalé muže.

Když už se zdálo, že jejich přátelství graduje a lepší být nemůže, ...více »

Desítky tisíc domácností šetří i tisíce korun měsíčně

M. L.
10. 7. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Desítky tisíc domácností šetří i tisíce korun měsíčně AkčníCeny.cz pro Vás pravidelně aktualizují akční nabídky desítek prodejců. Každý den zde najdete tisíce slev, díky kterým ušetříte až 80 % na položkách z Vašeho nákupního seznamu. Průměrná domácnost v České republice může díky akčním nabídkám ušetřit až tisíce korun měsíčně. Proč nakupovat zboží za plnou cenu, když máte možnost výrazně ušetřit?

V akčních nabídkách najdete jak produkty „prověřených“ značek, tak novinky uváděné do prodeje, u nichž si obchodníci chtějí otestovat reakci zákazníků. Stejně tak, akční nabídky běžně využívají velcí i menší obchodníci, na AkčníCeny.cz ...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...
Sjednejte si cestovní pojištění online od 11 Kč za den
Nejlevnější cestovní pojištění si najdete na Porovnej24.cz

Pro kůži

Na magazínu jsou:

formule, Venušanka
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 5 199 dnů v provozu
• 4 912 článků
• 1 512 soutěží


Copyright © 2006–2019 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand