Svět slov

Vyhledávání

Moudrosti do hrsti

Smutek je jako opilý host, pořád se vrací, aby vás na rozloučenou ještě jednou obejmul!
(Stephen King)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

Thriller Bez smilováníThriller Bez smilování
... a další soutěže...

Nejnovější články na Venušance

Potíže s erekcí nepodceňujte. Můžete zkusit přírodní léčbu

M. L.,
26. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Potíže s erekcí nepodceňujte. Můžete zkusit přírodní léčbu Na potíže, které souvisejí se schopností dosáhnout erekce si zaděláváme zejména nezdravým životním stylem. Je to jednak špatná životospráva, ale také třeba nedostatek odpočinku a stres. Samozřejmě tomu nepřispívá ani kouření a nadměrná konzumace alkoholu, které samy o sobě ovlivňují mnoho životních funkcí a způsobují problémy rozsáhlejšího charakteru.

Typické rozhodování o léčbě

Špatná životospráva znamená tvorbu cholesterolu, který se usazuje v cévách a snižuje jejich průchodnost. Právě to nám může přivodit ...více »

Za svého psa Češi v průměru utratí 16 000 za rok

Marek Němčík,
24. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Za svého psa Češi v průměru utratí 16 000 za rok Pes je v Česku nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. Ve své domácnosti ho má 40 % Čechů. Z aktuálního průzkumu agentury Nielsen Admosphere pro společnost PROFI CREDIT vyplývá, že v průměru za svého čtyřnohého miláčka utratí 15 794 Kč za rok.

Domácího mazlíčka má ve své domácnosti 64 % Čechů.

Nejčastěji jde o psa (40 %), ovšem v oblíbenosti za nimi příliš nezaostávají ani kočky, které žijí v 37 % českých domácností.

Více než desetina (13 %) respondentů má doma nějakého menšího mazlíčka jako je králík nebo morče a podobný podíl dotázaných (11 %) má doma rybičky. ...více »

Trendy doplňky pro každého. Ulovte si i vy svůj módní kousek

M. L.,
20. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Trendy doplňky pro každého. Ulovte si i vy svůj módní kousek Sledovat, co aktuálně frčí, není vždy jednoduché. Móda se nám doslova mění před očima. Každou sezónu je tady něco nového, ale na druhou stranu je to velká zábava. Móda by totiž vždy měla být hravá a měla by nás bavit. Jako stvořené je pro to letní období, které v podstatě vždy uspokojí všechny, kteří milují barvy. Je tady ale také spousta módních doplňků, které nosíme po celý rok. Pokud nechcete být out, tak vsaďte na známé módní značky!

Pánové nepřijdou zkrátka

Samozřejmě, že to víme, nemusíte se za to stydět. Také rádi nakupujeme značkové oblečení a módní doplňky. A jestli ...více »

Myslete na kvalitní odhlučnění. Zajistí vám spokojený život

M. L.,
17. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Myslete na kvalitní odhlučnění. Zajistí vám spokojený život Odhlučnění místnosti je jedním ze základních prvků, které nám zajistí pohodu bydlení. Mnohdy si to neuvědomujeme, ale hluky mohou být velmi rušivým elementem, který může mít také zdravotní důsledky. Někdy stačí bydlet v hlučnější části města a můžete mít také problémy se spánkem. Nepříjemný může být ale také hlučnější soused, dusání dětí o patro výše nebo jakékoliv jiné hluky od obyvatel domu, které nám zkrátka nedají spát.

Odhlučnění stěn

Odhlučnit můžeme samozřejmě nejen stěny, ale také strop či podlahu. Je k tomu zapotřebí kvalitní odhlučňovací materiál. Požadované ...více »

Slunce je fér

Barbora Roháčová,
13. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Slunce je fér Nejvíce vitamínu D získáme díky vycházkám a sportování na sluníčku. Některé vědecké studie odhadují, že takto přijmeme až 80 % množství, které potřebujeme.

Nic se ale nemá přehánět, zejména s ohledem na rakovinu kůže, a proto bychom měli respektovat v tomto ohledu doporučení lékařů.

Jestlipak víte, jak se nedostatek tohoto vitamínu projevuje?

K častým příznakům patří únava, pocit tělesné slabosti, ale především pak velmi obávané zlomeniny kostí a osteoporóza. Kosti při avitaminóze bývají křehké a nevydrží takovou zátěž, jako dřív. Nedostatek ...více »

Ušetřete při nákupu matrace. Využijte prodejní akce!

M. L.,
10. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Ušetřete při nákupu matrace. Využijte prodejní akce! Kvalitní matrace je předpokladem pro kvalitní spánek. Avšak ne vždy se nám chce nebo máme možnost utrácet mnoho peněz. Přesto je možno koupit kvalitní matraci, která nás nebude stát celé jmění. Jak na to? Můžete využit slevových akcí, které se nabízejí zejména na e-shopech. Pojďme se podívat na zajímavé nabídky, které by vás mohly při nákupu levných matrací určitě oslovit.

Nákup levných matrací

Mnoho nabídek levných matrací je založeno na tom, že se využívá pěna třetí třídy nebo odpadová pěna. Můžete však získat také kvalitní pěnu. Pokud totiž výrobce ušetří na tloušťce ...více »

Proč pěstovat pokojovky?

Stanislava N.,
3. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Šikulky
Proč pěstovat pokojovky? Vypadají dekorativně a ty nejodolnější přežijí i liknavou péči začátečníka. Pokojové rostliny patří neodmyslitelně do našich obývacích pokojů, ložnic, ale i kuchyní, kde vládnou hlavně bylinky na parapetu.

Proč bychom měli pokojovky pěstovat?

Když vybereme vhodné druhy, vydrží dlouho. Pokud je uspořádáte do zajímavé sestavy, působí navíc velice dekorativně a zdobně. Zjemní a zútulní jakýkoli interiér.

Pravidelná péče o rostliny patří ke zdravým návykům. Zalévání, hnojení, přesazování, odštipování zvadlých květů – umíte si představit, že vás to nebaví? Kdyby to ...více »

Milenci a milenky jsou dneska k nalezení online

Marek Jurajevič,
26. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Milenci a milenky jsou dneska k nalezení online Nemáte na vážný vztah čas nebo se ještě necítíte na to, abyste se usadili a žili rodinným životem. To je ale v naprostém pořádku, i když si možná prarodiče myslí opak – je jen na vás, jak naložíte se svým osudem nebo zda budete mít v budoucnu děti. Jde o volbu, co můžete a nemusíte udělat, stejně tak můžete randit s kým chcete, tedy samozřejmě jen když je odpovídající zájem i na druhé straně. Možná neuspějete hned napoprvé, ale proč si nezpestřit život flirtováním, které nakonec může dopadnout i tak, že spolu zůstanete déle a budete plánovat i další budoucnost?

Stačí chvilka – a

...více »

Naboso! Ne, tak to nedám!

Venušanka,
23. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Naboso! Ne, tak to nedám! Příznivci chození naboso mají jasno. Jsou to většinou jedinci, kteří se chtějí přiblížit přírodě, je jim blízký nekonformní životní styl a jeho nekomerční pojetí. Jedna věc je chodit naboso na loukách či v lesích a na zahradě, nebo si naboso vyšlápnout do města. V horším případě do velkoměsta.

Nedělám si iluze, že lesní porost je antibakteriální, čisťounký a voňavý. Je mi jasné, že se tu taky najde ledacos. Ovšem pochodovat po městské dlažbě a asfaltu, uf, to se úplně otřesu! Plivance, špína, prach, ptačí trus, psí výkaly, moč, tu a tam nějaký ostrý střep nebo jiné lahůdky – tak ...více »

Kde se dneska seznamovat online? Pomůže vám srovnávač Lovino

Marek Jurajevič,
21. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Kde se dneska seznamovat online? Pomůže vám srovnávač Lovino V moderní době se nabízí tisíce příležitostí k seznámení, díky internetu jsme si všichni blíž, potkat se díky tomu mohou i lidé, kteří by dříve neměli nejmenší šanci se poznat. Malým mínusem však je to, že portálů nabízejících primárně seznamování je v českém prostředí – a nejen v něm – opravdu až mimořádné množství. Jak si tedy v té záplavě vybrat a mít jistotu, že zrovna vaše volba byla nejlepší? A jakou roli hrají reference uživatelů, kteří potkali životní lásku právě v online prostoru?

Internetu se nebojte, nabízí bezpečí a prověřené služby

Když se řekne seznamka, ...více »

Podnikám. A mám krizi!

Uršula,
13. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Podnikám. A mám krizi! Dali jste do toho vše, a přesto jste vyhořeli. Krize se nevyhýbá ani drobným živnostníkům nebo menším podnikatelům. Co teď? Zabalit to? Bojovat a zatnout zuby nebo nedělat nic a doufat, že se to nějak srovná samo?

Kdo to zažil, ten vám potvrdí, že není krize jako krize. Jedno ale mají společné: prověří vaši schopnost vytrvat, poučit se z chyb a odpálit úspěšný restart. I když nás překonání tísnivých okamžiků obvykle posune o kus dál, co si budeme povídat, je to nepříjemné období. A nějaká ta dobrá rada by určitě bodla.

Zanalyzujte, co se stalo
...více »

Hasiči? Já jim tak fandím!

Venušanka,
16. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Hasiči? Já jim tak fandím! Když jsem se dozvěděla, že hoří francouzská katedrála Notre-Dame, nedokázala jsem této zprávě uvěřit. Něco tak absurdního! Je to vůbec možné, aby tato památka, která neodmyslitelně patří k metropoli, lehla popelem?

Nelehla. Hasiči opět odvedli skvělou práci. Já jim fandím! Když si vezmete, že do jakého obrovského rizika jdou, je až neskutečné, kolik odvahy musí mít. Ačkoli pravidelně cvičí a simulují nejrůznější situace, do kterých se mohou dostat, jsou prostě výjezdy, na něž se ani při nejlepší vůli nedokáží stoprocentně připravit. Třeba taková gotická katedrála!
...více »

Vedro? Zaměstnanci mají nárok na nápoj i placené přestávky

Eva Hromádková
25. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Vedro? Zaměstnanci mají nárok na nápoj i placené přestávky Česko v tomto týdnu očekává vlnu tropických veder a firmy řeší, jak svým zaměstnancům zajistit přijatelné teplotní podmínky pro práci. Zákon stanovuje povinnost poskytnout ochranný nápoj při teplotě nad 34 °C. Pokud teplota na pracovišti vystoupá až na 36 °C, zaměstnanci mají nárok na placené bezpečnostní přestávky. Za nedodržení předpisů hrozí firmám pokuta až dva miliony korun.

Do Česka se vrací tropické teploty, ve středu podle meteorologů teploty na některých místech vystoupají až na 35 °C. České firmy musí v takových teplotách dbát na zdraví svých zaměstnanců, především při ...více »

Pro neobyčejné chvíle neobyčejné diamantové šperky

M. L.
23. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Pro neobyčejné chvíle neobyčejné diamantové šperky Diamanty byly odjakživa symbolem pro luxus. Luxus, který rozhodně není levnou záležitostí. Šperky z diamantů přitom mohou být i cenově dostupné, vždy záleží na tom, jaké jsou vaše nároky. Ženám každopádně diamanty sluší a mohou je nosit při libovolných příležitostech. Nejvíce však vyniknou v dobré společnosti. Takže až se příště vydáte na večeři do luxusní restaurace, nezapomeňte také na luxusní šperky.

Jak vylepšit dekolt

Mezi jeden z nejtypičtějších šperků přitom rozhodně patří náhrdelník. Právě ten se bude krásně vyjímat v dekoltu vašich večerních šatů. ...více »

Kešu? Těch se nikdy nenabažím!

Jana Kučerová
18. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Exotická jídla
Kešu? Těch se nikdy nenabažím! Znáte to. Do misky s oříšky kešu hrábnete jednou a nepřestanete, dokud není prázdná.

Neznám nikoho, kdo by si zobl jeden, dva kousky, zachoval stoický klid a už si nepřidal. Ořechy jsou zdravé, o tom žádná, ale taky představují kalorickou bombu.

Oříšky rostou na stromech v tropických oblastech. A pozor, z jednoho stromu se dá získat až 50 kg této pochoutky. No řekněte, nebylo by skvělé mít jeden, dva stromy na zahradě? Bylo. A pokud budou sucha pokračovat, třeba se dočkáme a ledvinovníku západního, jak se strom jmenuje, se i u nás bude báječně dařit. Ovšem ...více »

Nádrž na dešťovou vodu ušetří až polovinu spotřeby vody

M. L.
14. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Nádrž na dešťovou vodu ušetří až polovinu spotřeby vody Voda je jedním z nákladů každé domácnosti. Většina z nás ji čerpá z klasického vodovodního řádu jako vodu pitnou. Bohužel však velké množství této vody jednoduše proteče do odpadu, při splachování toalety nebo ji vyplýtváme při zalévání zahrady.

Pokud však investujete do jímky na dešťovou vodu, tak se vám nejen investice vrátí, ale s výhledem do budoucna také značně ušetříte domácímu rozpočtu, protože už nespotřebujete tolik vody z vodovodu. Jímku navíc nemusíte financovat kompletně sami, lze na ni čerpat dotace z několika dotačních programů, a tím náklady výrazně snížit. ...více »

No1 Lift – recenze krému na vyhlazení vrásek

redakce
13. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Recenze
No1 Lift – recenze krému na vyhlazení vrásek Di Angelo Cosmetics – No1 Lift – vysoce efektivní krém na okamžité vyhlazení vrásek

Dostal se ke mně vysoce efektivní krém na okamžité vyhlazení vrásek. Nemám ráda superlativy, a tak jsem byla zvědavá, do jaké míry mám brát tento příslib vážně. Tak trochu jsem odkládala, než ho vyzkouším, protože jsem tomu moc nevěřila. Chyba! Ale popořádku, ano?

Krém má gelovitou konzistenci a výborně se roztírá a vstřebává. Stačí nanést jen maličko na konec ukazováčku a jemně vklepat do pokožky. Dejte si ale pozor, abyste ho použili rovnoměrně. Rozhodně je zbytečné ...více »

Pletení je in! Pamatujete na devadesátky?

Venušanka
5. 6. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vážně nevážně
Pletení je in! Pamatujete na devadesátky? Pletení, háčkování, šití a další ruční práce opět zažívají obrovský boom. Aby ne, nabídka v řetězcích bývá dost fádní a kdo touží být skutečně originální, tomu nezbývá než nabrousit pletací jehlice, sednout k šicímu stroji a vydat se na báječné dobrodružství.

V tom lepším případě získáte nositelný kousek na sebe, v tom horším cennou zkušenost, že to ještě chvíli potrvá, než se z vás stane mistr v oboru.

Pamatuji si, jak kdysi kolovaly v kancelářích ohmatané časopisy německé provenience, doslova nabušené extra oblečením, které každá dívka a žena toužila mít. A nejen to, ...více »

Nová seznamka přes SMS Lovino.cz

Marek Jurajevič
31. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Nová seznamka přes SMS Lovino.cz Jednoduchý systém, který může přinést ovoce všem dlouhodobě nezadaným a osamělým duším. Stačí jen opravdu málo, nemusíte se nikde složitě registrovat a vyplňovat dlouhé formuláře plné osobních dat. Nemusíte uvádět jméno, příjmení a jakékoliv detailní informace o sobě. Podepište se klidně přezdívkou, všechny odpovědi vám obratem přijdou na email, abyste mohli co nejrychleji zareagovat. Nebo si vše budete chtít ještě v klidu promyslet? Bez obav, žádné povinnosti, jen randění a trochu zábavy – nuda pak ze života rázem zmizí!

Kamarádi, životní partner nebo třeba jen krátký

...více »

Dechová cvičení (z knihy Jóga světla)

Převzato
23. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Dechová cvičení (z knihy Jóga světla) Většina z nás nedýchá správně a využívá při dechu pouze horní část plic.

Je-li dýchání mělké, trpí tělo a mozek nedostatkem kyslíku a životní síly. Kromě toho má mělké dýchání za následek stagnaci vzduchu ve spodní části plic. Nejste-li na hluboké dýchání zvyklí, je zpočátku potřeba všímat si reakcí těla.

Pro dechová a pránájámová cvičení je vhodný volný oděv, aby se tělo necítilo nikde tísněno, nejlépe bavlněný, protože o umělých tkaninách se říká, že negativně ovlivňují pohyb aury. Páteř by měla být vzpřímená, ramena otevřena do šířky a uvolněná, aby se plíce mohly ...více »

Připomínejte si s fotoknihou od Rajče krásné chvíle života

M. L.
22. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Připomínejte si s fotoknihou od Rajče krásné chvíle života Rajče je největší a nejpoužívanější českou sociální síti určenou k ukládání a sdílení fotografií. O práci s obrázky toho tedy víme opravdu hodně a jsme ideálním partnerem v době, kdy chcete udělat radost sobě či svým známým např. fotoknihou, pexesem z vlastních fotek, foto kalendáři apod.

Máme něco pro každého z Vás, ať už hledáte luxusní provedení např. fotoknihy, kterou chcete věnovat svému partnerovi k výročí svatby, rodičům jako dárek k významnému životnímu jubileu či si „jen“ zvěčnit zážitky z poslední ...více »

Hledáte milence? Je lepší na Facebooku nebo na seznamkách

Marek Jurajevič
17. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Hledáte milence? Je lepší na Facebooku nebo na seznamkách Internet nám dává rozličné možnosti, zkracuje vzdálenosti mezi lidmi a přibližuje k sobě i ty, kteří by se možná v reálném životě vůbec nikdy nepotkali. Dá se zde najít i příjemná a nezávazná společnost, jinými slovy milenec nebo milenka, pro ukrácení nudných večerů a víkendů. A že podobných portálů, které zprostředkují seznámení těch, kdo na vážný vztah ještě nechtějí myslet, je rozhodně víc než dost! Vybere si každý, i když se nabízí různorodé obecenstvo a lidé se podobně seznamují například i na Facebooku.

Připravovaná seznamka je odrazovým můstkem pro introverty

Jistě ...více »

Jak workoholismus ničí imunitní systém

MUDr. Bohumil Ždichynec
6. 5. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Jak workoholismus ničí imunitní systém Závislost na práci nebývá v naší kultuře širokou veřejností považována za špatný návyk, neboť jej lidé považují zkrátka jen za vyšší formu pracovitosti.

Workoholici se však dříve či později začnou potýkat se širokou škálou nejrůznějších zdravotních i psychických problémů. Kvůli chronickému stresu a nezdravé životosprávě je totiž výrazně oslaben jejich imunitní systém.

Další problémy pak páchá i trvalá produkce stresového hormonu kortizolu. Jaká zdravotní rizika na workoholiky číhají, vysvětluje ve svém komentáři renomovaný celostní lékař MUDr. Bohumil ...více »

Moderní verze randění aneb online svět, který si zamilujete

Marek Jurajevič
13. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Moderní verze randění aneb online svět, který si zamilujete Dnes už nemusíte chodit na taneční zábavy a čekat, až vás někdo vyzve k tanci. Doba je totiž úplně jiná než třeba před padesáti či sto lety. Seznamky se přesunuly na internet a jdou ruku v ruce s moderní technikou. Není tedy důvod sedávat v koutě a čekat, až vás někdo najde. Moderní žena ví, co chce – a umí si to vzít. Takže není proč váhat. Registrace už čekají. Potrvá to jen pár minut a už můžete prohlížet profily. Třeba vám už dnes večer učaruje někdo opravdu zajímavý? Možná to vyjde třeba až napotřetí, ale kdo někdy v lásce trochu nečekal?

K dispozici jsou celoročně, na vzkaz

...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...

Redakční zprávy

Blíží se doba dovolených, a tak zařadíme další soutěže o bezva knihy :-)
Přátelé, kdo CHCE ZVÝŠIT SVOJI ŠANCI NA VÝHRU, MŮŽE DENNĚ SOUTĚŽIT - denně lze u každé soutěže vybrat správnou odpověď - ČÍM VÍCE SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ, TÍM VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST VÝHRY!
Sjednejte si cestovní pojištění online od 11 Kč za den
Nejlevnější cestovní pojištění si najdete na Porovnej24.cz

Metafora

Pro kůži

Soutěže

Thriller Bez smilování
Strhující detektivka, jako stvořená na léto

Na magazínu jsou:

rtgerardalis, komenda josef
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 4 861 den v provozu
• 4 886 článků
• 1 508 soutěží


Copyright © 2006–2019 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 27.06.2019 a svátek má Ladislav