Svět slov

Vyhledávání

Moudrosti do hrsti

Člověk se vlastně nikdy úplně nedoví, jaký byl rodič, ani jestli to dělal dobře nebo špatně.
(Robert Fulghum)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

Jde to i s úsměvemJde to i s úsměvem
... a další soutěže...

Nejnovější články na Venušance

Hasiči? Já jim tak fandím!

Venušanka,
16. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Hasiči? Já jim tak fandím! Když jsem se dozvěděla, že hoří francouzská katedrála Notre-Dame, nedokázala jsem této zprávě uvěřit. Něco tak absurdního! Je to vůbec možné, aby tato památka, která neodmyslitelně patří k metropoli, lehla popelem?

Nelehla. Hasiči opět odvedli skvělou práci. Já jim fandím! Když si vezmete, že do jakého obrovského rizika jdou, je až neskutečné, kolik odvahy musí mít. Ačkoli pravidelně cvičí a simulují nejrůznější situace, do kterých se mohou dostat, jsou prostě výjezdy, na něž se ani při nejlepší vůli nedokáží stoprocentně připravit. Třeba taková gotická katedrála!
...více »

Seznamování přes internet má řadu plus, hlavně široký výběr

Marek Jurajevič,
6. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Seznamování přes internet má řadu plus, hlavně široký výběr Pokud chcete najít nového partnera, určitě nemusíte chodit kolem horké kaše a jen se nenápadně rozhlížet. Někdy je třeba přejít do akce, už jen proto, že mnoho mužů dnes nemá tendenci oslovovat dívku či dámu jako první. Takový je trend a nedá se říci, že by se snad měl v příštích letech měnit, spíše naopak. Naštěstí, pokud se rozhodnete seznamovat po síti, máte pestrou paletu možností a rozhodně nemusíte zůstat jen u jediného portálu. Naopak, čím víc účtů na různých seznamkách budete mít, tím vyšší je pravděpodobnost úspěchu.

Zpočátku je vše snadnější, ale pozor na

...více »

Umíte impregnovat boty?

Eva Svobodová,
3. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Umíte impregnovat boty? Víte, jak správně impregnovat obuv? Co si budeme povídat, kvalitní, kožené boty, které kupujeme, aby vydržely pár let, nejsou zrovna levné. Pokud je pořizujeme kvůli výletům, dbáme hlavně na to, aby obuv vzdorovala vodě a my měli nohy v suchu. Proto nestačí si boty pouze koupit, ale měli bychom jejich životnost zvýšit tím, že je naimpregnujeme.

Asi se shodneme na tom, že trh nabízí nejenom nepřeberné množství obuvi, ale i impregnace. Vyznat se v nich není úplně jednoduché.

Naprosto zásadním krokem je proto výběr vhodného impregnačního přípravku. Tak, jako jsou rozdíly v ...více »

Stále více Čechů postihuje mozková mrtvice. Jaké jsou možnosti terapie?

Mgr. Jarmila Podhorná,
1. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Stále více Čechů postihuje mozková mrtvice. Jaké jsou možnosti terapie? V roce 2017 končily v českých nemocnicích úmrtím nejčastěji hospitalizace pro cévní nemoci mozku, dokládají aktuální údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS). Lékaři u nás v posledních letech sledují mírný nárůst počtu pacientů s mozkovou mrtvicí. Existují však účinné metody prevence i regenerace. Prospěšné jsou v tomto ohledu také bylinky.
Cévní nemoci mozku sužují české pacienty. Nejnovější data ÚZIS ukazují, že v roce 2017 byly důvodem k hospitalizaci v 16,3 procentech případů. Byla u nich zjištěna nadprůměrná ošetřovací doba, která činila 13,3 dne. I přesto lidé ...více »

Jak správně snídat?

Venušanka,
26. 3. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vážně nevážně
Jak správně snídat? Názory výživových specialistů v tom, jak se stravovat, co jíst, co nejíst, jak často a v jakých dávkách se neuvěřitelně liší. Každý prakticky radí něco jiného a jen málokdo se shodne alespoň na něčem s těmi druhými. Je to logické, kdyby všichni říkali totéž, stačil by nám přeci jen jeden výživový poradce, že?

Jak tedy správně snídat?

Doporučuji tento osvědčený postup:

Dejte si, co vám chutná, jinak budete chodit uždibovat něco sladkého během dne a v součtu toho zdlábnete víc. Milujete koláč od babičky? Tak se hned po ránu nafutrujte!
...více »

A spali a spali a spali

Venušanka,
20. 3. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Mýma očima aneb Glosy Vosy
A spali a spali a spali Víte, co je na světě nejsladší? No přeci spánek! Aspoň tak o tom hovoří jedna známá, klasická pohádka. Možná s tím tak úplně nesouhlasíte, ale zkuste být bez spánku pár desítek hodin v kuse a okamžitě změníte názor. To podporují i nejnovější vědecké výzkumy.

Mezinárodní den zdravého spánku připadá na 21. března a jde o poměrně významný svátek.

Ukazuje se, že kvalita spánku na celém světě postupně klesá. Zatímco naši praprapředci hodně pracovali a večer padli na lůžko jako podťatí, my to máme jinak. Během dne se na nás valí spousta informací, čelíme stresu, ...více »

Menstruace v zimě na horách: co hrozí?

MUDr. Pavel Turčan,
21. 2. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Menstruace v zimě na horách: co hrozí? Dovolenou na horách může ženám zkomplikovat menstruace. Krvácení a bolesti podbřišku mohou ovlivnit sportovní výkon či znemožnit relaxaci ve wellness. V průběhu menstruace je totiž tělo ženy náchylnější k infekci a roste riziko úrazu při sportu. Jak při menstruaci na horách dbát o hygienu či jak si ulevit od nepříjemných projevů, poradí ve svém komentáři renomovaný gynekolog MUDr. Pavel Turčan.

Menstruace při zimním pobytu na horách může dovolenou znepříjemnit. Některé ženy ji totiž mívají doprovázenou bolestmi hlavy či citlivostí podbřišku, což může značně omezit požitek z lyžování ...více »

Kolik přibrat v těhotenství

Barbora Roháčová,
7. 2. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Kolik přibrat v těhotenství Pokud čekáte, že vám řekneme jedno pěkné, zaokrouhlené číslo, jste na omylu.

Ani žádný lékař vám neřekne, kolik byste během gravidity měla přibrat. Hodně záleží na typu postavy, na tom, zda jste zvyklá sportovat, jak se stravujete nebo jestli jste neměla sklon k nadváze ještě před otěhotněním. Kdo má svalnatou postavu, vypadá jinak, než žena drobná, s podváhou nebo naopak korpulentní typ.

Během gravidity totiž váhový přírůstek neznamená automaticky kila navíc, která po porodu zůstanou. Nezapomínejme, že děťátko váží mezi 3 a 4 kilogramy, něco připadne na plodovou vodu a ...více »

Výběr půjčky není vůbec jednoduchý – podle čeho se řídit?

Aleš Bakla,
24. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Výběr půjčky není vůbec jednoduchý – podle čeho se řídit? Pokud bychom sezvali všechny občany České republiky a dali jim za úkol, ať se přihlásí každý, kdo má zkušenosti s nějakou formou půjčky, jen málo rukou by zůstalo u těla. V dnešní době se opravdu řeší jakýkoli druh finančního nedostatku půjčkou naprosto běžně. Najde se ovšem mezi námi i spousta takových, kteří si dost dobře neuvědomují, do čeho jdou a co půjčka jako taková obnáší.

Stejně tak absolutně neřeší, od koho si peníze ve výsledku půjčí, což je samozřejmě obrovská chyba. Pokud už se tedy definitivně rozhodnete, že si někde půjčit potřebujete, neberte způsob čerpání ...více »

Tapioka – do polévek i do pudinku

Jana Kučerová,
21. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Tapioka - do polévek i do pudinku Rádi vám představíme další zázrak, který zužitkujete při zahušťování polévek, omáček nebo při přípravě dezertů. Kdo se aspoň trochu zajímá o zdravou, tedy nízkoenergetickou stravu, ten si určitě všiml, že kamenné a internetové obchody nabízejí tapioku. Vynikající jsou hlavně tapiokové perly.

Pokud jde o tapiokovou mouku, chce to, až ji budete používat, trochu více zručnosti. Respektive chvíli trvá, než se s ní naučíte pracovat a odhadnout ideální množství.

Jde o škrob s nízkou energetickou hodnotou, ale hlavně – neobsahuje lepek! V době, kdy přibývá lidí s celiakií, je ...více »

Jak zmírnit těhotenské nevolnosti?

Jana Kučerová,
15. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Jak zmírnit těhotenské nevolnosti? Ranní nevolnosti. Panuje o nich řada mýtů, nastávající maminky se jich bojí, a někdy mohou ženu skutečně potrápit.

Jsou charakteristické pro první trimestr a zhruba tři čtvrtiny gravidních žen na ně v různé intenzitě mívá. Mohou za to především hormonální změny, přesněji řečeno hladina hormonu HCG v krvi. Jeho nejvyšší množství se objevuje v období mezi 8. až 10. týdnem.

Lze tyto nevolnosti překonat?

Kdyby existovala jednoduchá rada, určitě už by se podařilo tyto potíže vymýtit, ale není to tak jednoduché. Přírodu prostě přelstít nelze. Na druhou stranu jde ...více »

Ach, ty staré české komedie! Krásné jsou!

Venušanka,
5. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Mýma očima aneb Glosy Vosy
Ach, ty staré české komedie! Krásné jsou! Odpusťe záchvat nostalgie, ale když se tak dívám na české filmy a seriály ze současnosti, vzpomínám na staré dobré české komedie. Často je to prostě skvělá, a i navzdory mnoha desetiletím aktuální podívaná.

Herci dřív byli herci. Hráli. Nezpívali, netančili, neúčastnili se všech možných televizních programových formátů, nic okolo je nerozptylovalo. Tedy, jedinou výjimku možná tvořily silvestrovské pořady. Pokud někde v televizi vystupovali, vždy (pokud se nepletu) byli věrni své profesi. Zůstávali herci, mluvili o herectví, nepokoušeli se prorazit v jiné branži a nerozptylovali své ...více »

Moderní verze randění aneb online svět, který si zamilujete

Marek Jurajevič
13. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Moderní verze randění aneb online svět, který si zamilujete Dnes už nemusíte chodit na taneční zábavy a čekat, až vás někdo vyzve k tanci. Doba je totiž úplně jiná než třeba před padesáti či sto lety. Seznamky se přesunuly na internet a jdou ruku v ruce s moderní technikou. Není tedy důvod sedávat v koutě a čekat, až vás někdo najde. Moderní žena ví, co chce – a umí si to vzít. Takže není proč váhat. Registrace už čekají. Potrvá to jen pár minut a už můžete prohlížet profily. Třeba vám už dnes večer učaruje někdo opravdu zajímavý? Možná to vyjde třeba až napotřetí, ale kdo někdy v lásce trochu nečekal?

K dispozici jsou celoročně, na vzkaz

...více »

Kávu si osladím

Eva Svobodová
5. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Nápoje
Kávu si osladím Zatímco milovníci vína dokáží diskutovat dlouhé hodiny o tom, jestli je lepší červené nebo bílé, my, co si neumíme představit život bez kávy, to tak nemáme.

Vypijeme si svůj šálek kdesi v ústraní a nevedeme s nikým nekonečné debaty o přednostech arabiky vůči robustě a naopak. Je zajímavé, kolik času vyznavači vína věnují výběru té správné lahve. Bývá to součástí jejich rituálu.

Ten, kdo pije kávu, se sice orientuje zhruba v tom, jaký je rozdíl mezi arabikou a robustou, ale tím to víceméně končí. Asi každý má také svoji oblíbenou značku, ale tolik se z toho nestřílí. ...více »

Jobovy slzy: jak chutnají?

Eva Svobodová
2. 4. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Přílohy
Jobovy slzy: jak chutnají? Máte doma slzovku? Nevíte? Myslíte si, že je to nějaká odolná pokojovka? Ba ne, samá voda! Jde totiž o superpotravinou, která si pomaloučku, polehoučku hledá cestu do našich kuchyní. Přesněji řečeno, můžeme si koupit semena této exotické trávy.

Slzovku lze zařadit mezi obiloviny.

Možná vás nepříjemně zarazí její vyšší cena, hlavně ve srovnávní s klasickými obilninami, na které jsme zvyklí. Dobrou zprávou je, že při vhodném skladování vydrží poměrně dlouho. Vzhledem k tomu, že našemu tělu dodá důležité vitamíny a minerály, tak rozhodně stojí za to pouvažovat, jestli ji ...více »

Jarní trendy? Neonové barvy a květinové vzory

Martin Svoboda
29. 3. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Móda
Jarní trendy? Neonové barvy a květinové vzory Ještě před plnohodnotným příchodem jara se na postupné oteplení chystají i obchody s módou.

Zpravidla už v březnu proto obměňují svoji nabídku směrem k letním měsícům. Letošní trendy se přitom podle zástupců jednotlivých značek či módních návrhářů ponesou v květovaných vzorech či neonových barvách.

Aktuálním trendům se věnují i nákupní centra, svým návštěvníkům se je snaží přiblížit za pomoci nejmodernějších technologií.

Zatímco období začátku března signalizuje svými venkovními teplotami spíše dozvuky zimy, obchodní prostory a nákupní centra ...více »

Klíšťata

Jana Kučerová
24. 3. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vážně nevážně
Klíšťata Hodně se o nich mluví. Klíšťata. Jsou sotva vidět, ale umí až neskutečně zkomplikovat život. Když jsou mírné zimy, tak se jejich populace nijak neztenčí. Pijí nám krev, a to nejen v přeneseném slova smyslu, ale i doslova. Přenášejí nemoci a jsou prakticky nezničitelní. Prostě klíšťata.

Ne nadarmo se říká, že se nás někdo drží jako klíště. To znamená, že se ho nemůžeme zbavit. A jsme u toho. Jak se klíštěte zbavit? Vedou se nekonečné polemiky. Jedna část odborníků říká – vykývat. Další radí – vytočit. Ne, vytočit ne, přetrhnete ho a v ráně zůstanou kusadla, varuje první skupina. ...více »

Na návštěvu prarodičů nám nezbývá čas, říkají Češi

Lenka Zemanová
11. 3. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Na návštěvu prarodičů nám nezbývá čas, říkají Češi Téměř 32 procent lidí navštěvuje své prarodiče maximálně čtyřikrát ročně. Vyplývá to z průzkumu poskytovatele internetu netbox, který společnost dělala mezi svými příznivci.

Do šetření se zapojilo celkem 1644 lidí, kteří začátkem letošního roku vyplňovali dotazník na webových stránkách společnosti. „Průzkum úzce souvisí s naší jarní kampaní, která říká, že internet tu bude i zítra. Chceme tak lidem ukázat, že není na škodu se na chvíli od internetu odpojit a věnovat se jiným činnostem. Online svět tu pro ně bude pořád, ale jiné zážitky můžou být pomíjivé,“ uvedl marketingový ...více »

Jak kontrolovat děti na sociální síti?

Lenka Zemanová
21. 2. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Jak kontrolovat děti na sociální síti? Na YouTube přibývá 400 hodin videí každou minutu. 5 tipů, jak kontrolovat děti na sociální síti

Podle nejnovější zprávy společností We Are Social a Hootsuite každý den na světě přibude zhruba milion nových uživatelů internetu. V roce 2019 je tak denně online 4,39 miliardy lidí, což je o 366 milionů víc než v lednu 2018.

Celosvětový trend potvrzuje i Česká republika. „Lidí online jednoznačně přibývá i u nás. Poptávka po připojení domácností k internetu se neustále zvyšuje,“ potvrzuje Lukáš Pazourek, marketingový ředitel společnosti netbox, která internetové připojení ...více »

Děti stráví online i víc než sedm hodin denně

Lenka Zemanová
2. 2. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Děti stráví online i víc než sedm hodin denně Děti stráví online i víc než sedm hodin denně. Omezit internet musí jejich rodiče

České děti stráví na internetu i třetinu dne. Vyplývá to z průzkumu EU Kids Online IV, který v České republice zpracovávali vědci z Masarykovy univerzity v Brně. Podle šetření je 22 procent dětí o víkendu online sedm a víc hodin denně.

Průzkum se soustředil především na to, co děti na internetu dělají a s jakými riziky se mohou setkat. Zapojilo se do něj přes 2800 českých dětí a dospívajících ve věku 9 až 17 let.

Čísla, ke kterým vědci došli, jsou alarmující „Takové chování není ...více »

Novoroční výprodeje ještě levněji, díky slevovým kupónům

Aleš Bakla
23. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Novoroční výprodeje ještě levněji, díky slevovým kupónům Mnoho lidí se dne, kdy začnou z obchodů proudit informace o novoročních výprodejích, doslova nemůže dočkat. Není se čemu divit. Nakupování před svátky se stává skutečně nákladným a tak každý z nás uvítá levnější produkty všech různých druhů a kategorií, které si pro nás kamenné i internetové obchody připraví.

Nástup internetových obchodů do popředí

Nakupování skrze e-shopy se vůbec v posledních letech stává čím dál tím využívanější variantou. Přiznejme si, že člověk je od přírody líné stvoření, které nerado putuje bezcílně po kamenných obchodech, kde navíc nemá absolutně nijak ...více »

Psí láska léčí

Barbora Roháčová
16. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Psí láska léčí Psi jsou oddaní, přítulní, přátelští a umí nezištně milovat. Když si pohladíme psa, cítíme se okamžitě lépe, radostněji, najednou se zastavíme a v tu chvíli neexistuje nic důležitějšího.

Pes ochrání váš dům a štěkotem zažene vetřelce. Je vynikajícím společníkem a nerozlučným kamarádem. A také umí léčit.

Právě to je základem canisterapie, kdy speciálně vycvičený pes pomáhá uzdravovat děti nebo dospělé. Nejčastěji se jedná o seniory, kteří jsou třeba v léčebnách dlouhodobě nemocných upoutáni na lůžko.

Mazlení se psem prospívá i dětským onkologickým pacientům, ...více »

Co? Coworking? Co to je?

Barbora Roháčová
14. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Co? Coworking? Co to je?
Kdo podniká doma, mívá problémy s tím, aby odlišil, kdy je zrovna „v práci“ a kdy má po šichtě. Elegantním řešením může být právě coworking.

Jak funguje coworking?

Je to naprosto jednoduché: zůstáváte na volné noze, předmět podnikání se nemění, vše je při starém. Ovšem na několik hodin nebo dnů v týdnu docházíte do sdílených pracovních prostor, kam přesouváte své pracovní aktivity. Takové prostředí skýtá vynikající možnosti pro organizování schůzek s klienty, když si je nechcete vodit domů. A protože v podobné situaci je mnohem více podnikatelů, je ...více »

Tři králové: čas na odstrojení stromku

Barbora Roháčová
3. 1. 2019
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Tři králové: čas na odstrojení stromku Co nevidět se na mnoha dveřích objeví znovu křídou napsáno K + M + B. Dnes už i malé dítě ví, že jde o počáteční písmena jmen „Tří králů“. Byli to Kašpar, Melichar, Baltazar. Podle dochovaných legend přišli tito tři mudrci z východu, aby přivítali příchod Ježíše.

Na rovinu řečeno: tento den nemá zatím stále v našich končinách takovou tradici jako vánoční svátky. V posledních letech ale získává na popularitě a hodně se zviditelní rok co rok díky sbírkám na dobročinné účely.

Konkrétně 6. ledna můžeme zahlédnout Tři krále, jak jdou dům od domu a žehnají příbytkům i lidem. ...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...

Redakční zprávy

Přátelé, chystáme další soutěže o velmi zajímavé knihy, tak snad vám udělají radost! :-)
Přátelé, kdo CHCE ZVÝŠIT SVOJI ŠANCI NA VÝHRU, MŮŽE DENNĚ SOUTĚŽIT - denně lze u každé soutěže vybrat správnou odpověď - ČÍM VÍCE SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ, TÍM VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST VÝHRY!
Nejlevnější cestovní pojištění si najdete na Porovnej24.cz
Sjednejte si cestovní pojištění online od 11 Kč za den

Metafora

Pro kůži

Soutěže

Zlatá klec
Napínavý, mrazivý thriller o odvaze ženy
Jde to i s úsměvem
Novinka od špičkového psychiatra Karla Nešpora

Na magazínu jsou:

rtgerardalis, jajuba, Dobroslava, crkovichefre, ldomiravalreina, AHY1, sedmikráska, holkovice, blabou, opice1956, formule, Sametka, paperilla, GROOT, Herbert, Kakajík, Hojaro, aleko188, jijina, bogape, xxkouckaxx
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 4 799 dnů v provozu
• 4 862 články
• 1 504 soutěže


Copyright © 2006–2019 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 25.04.2019 a svátek má Marek