Svět slov

Vyhledávání

Moudrosti do hrsti

Všechny šťastné rodiny jsou si navzájem podobné, každá neťastná rodina je nešťastná svým způsobem.
(Lev Nikolajevič Tolstoj)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

Co všechno mě naučila kniha Jíst, meditovat, milovatCo všechno mě naučila kniha Jíst, meditovat, milovat
... a další soutěže...

Nejnovější články na Venušance

HOROSKOP NA DUBEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

Daniela Hannah,
3. 4. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: HOROSKOPY
HOROSKOP NA DUBEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ BERAN

Úplněk nastal 31/03/2018, jeho vliv pocítí Berani v první polovině dubna. Úplněk má vliv na veškeré vztahy, smlouvy a dohody. Berani mohou uzavírat nebo ukončovat smluvní vztahy. Ujasní si partnerské vztahy. Vrací se jim nedořešené záležitosti.

Dubnové novoluní proběhne v Beranu 16/04/2018. Nejdůležitější novoluní roku je zde. Novoluní otevírá novou životní cestu. Zrealizování nových projektů. Berani budou v jednom kole. Telefonovat, psát, hovořit a podepisovat nové smlouvy. Berani mohou očekávat rychlý obrat v jejich životě.

Mars bude aktivovat vše, co ...více »

Máte rádi slevy? S touto aplikací je budete mít vždy po ruce

M. L.,
29. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Máte rádi slevy? S touto aplikací je budete mít vždy po ruce Věděli jste, že na nákupech můžete šetřit i když obchody zrovna nemají žádné výprodeje? Určitě už jste slyšeli o slevách v rámci věrnostních programů, někteří z Vás možná zaslechli o „slevových kódech“ kolujících po internetu. Věděli jste ale, že výhody z věrnostních programů či slevových kódů můžete mít vždy po ruce – ve svém mobilním telefonu?

A to neplatí jen pro věrnostní programy, jichž jste již členy, přímo v aplikaci se můžete registrovat do nových programů a čerpat tak výhody dalších obchodníků. ...více »

Velikonoční ozdoby za pár kaček

Eva Novotná,
27. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Velikonoční ozdoby za pár kaček Velikonoce jsou nejenom významným křesťanským svátkem, ale rovněž dlouho očekávaným symbolem jara, nového života, přílivu životadárné energie.

Jak se probudit ze zimní letargie? Vezměte do ruky barvy, štětec a nůžky

Tuto energii pociťujeme sami na sobě a pouštíme se s větší či menší chutí do jarního úklidu, abychom se tím zároveň probudili ze zimní letargie a abychom zvelebili to nejcennější, co máme: náš domov. Když je jarní úklid konečně hotový, můžeme se s klidem a pohodou v duši pustit do velikonočního zdobení.

Velikonoční ozdoby? ...více »

Císařský řez – jak na rekonvalescenci?

Jana Kučerová,
26. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Císařský řez - jak na rekonvalescenci? Někdy je císařský řez plánovaný, jindy se k tomu lékaři přikloní až na začátku porodu. Nejde o žádný lékařský „výstřelek“ , ale o zákrok, který se používal již ve starověkém Egyptě.

I tato operace, jako každá, má své výhody i nevýhody.

Jedno je jasné: první hodiny, dny a někdy i týdny po porodu vypadají odlišně než u ženy, která rodila přirozeně.

Při spontánním porodu je bolest nejintenzivnější při samotném příchodu dítěte na svět, u císařského řezu, který se provádí ve spinální anestezii, se bolest ozývá, když rána přichází k sobě.
...více »

Banánový koktejl

Jana Kučerová,
25. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Banánový koktejl Nabádali jsme vás, ať více pijete. Možná jste bezradná, protože čaj už nemůžete ani vidět, minerálka je bez chuti, džus vám nechutná.

Co takhle dát si rychlý banánový koktejl? Připravíte ho během chvilky. Chutná dospělým i dětem a dokonce i lehce zasytí.

Připravíme si: banány, které oloupeme a nakrájíme na kolečka, studené mléko, pomerančovou šťávu (lepší je přírodní, vymačkaná z plodů), kostka ledu.

Vše dobře rozmixujeme a podáváme chlazené. Můžeme ozdobit i kopečkem šlehačky a dětem navrch nastrouhat čokoládové hoblinky, případně na plastový ...více »

Sexuální úchylky: hadi, boty, hudba, babky

Uršula,
20. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vážně nevážně
Sexuální úchylky: hadi, boty, hudba, babky Sklad plný dámských bot, tak to je pravý ráj pro retifistu.

Retifismus je totiž sexuální úchylka, spadající do kategorie fetišismu, kdy tím nejlepším erotickým stimulem jsou právě ženské boty. I když, sklad s novými botami zřejmě nebude to pravé, lepší jsou už nošené dámské kozačky na vysokých jehlových podpatcích nebo krásně tvarované lodičky…

Kdo se neobejde bez anonymních telefonátů s erotickým obsahem a lákají ho více než na vlastní pohlavní akt s partnerem, ten nejspíš trpí úchylkou zvanou skatofilie. S ježděním na prkně (skateboard) to nemá nic společného, i když ...více »

Jak sportovaly naše prababičky

Světla,
6. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Jak sportovaly naše prababičky Náhodou se mi dostal do rukou časopis pro paní a slečny z období první republiky. Byla jsem zvědavá, o čem se tehdy psalo, a tak jsem v něm začala listovat…

Moc mě zaujal článek o sportovních disciplínách, které v té době něžné pohlaví provozovalo. Nabízelo se totiž srovnání s dnešními oblíbenými sporty – a napadlo mě také, jak by se asi prababičky dívaly na dnešní adrenalinové záležitosti.

Heslo doby: sport nesmí ničit krásu

I ve 30. letech minulého století nebyl sport „popelkou“ a byl hojně provozován také ženami. Řídily se však heslem, že sport je ...více »

Tchýně je k vnoučatům nefér!

Karolína,
5. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Tchýně je k vnoučatům nefér! Tchýně je zlatá, ale vadí mi, že dělá čím dál větší rozdíly mezi vnoučaty. Trápí mě to. Nejlepší asi bude vztahy s babičkou omezit. Bojím se ale že se to manželovi nebude líbit.

Máme s manželem dvě malé dcery, osmiletou Sáru a pětiletou Báru. Manželův brácha má dva syny, jsou o něco starší než naše holky. Tchýně bydlí ve stejném městě jako my. Navštěvujeme se docela často a dlouho. Jenomže mi došlo, že můj manžel je dobrý akorát tak na práci, několikrát týdně jezdíme pomáhat na zahradu, nakoupíme jí nebo se zavoláme, jestli babička něco nepotřebuje. Švagr je bez práce a tchýně ho ...více »

Partner mě nechce vzít za ruku. Proč?

Uršula,
1. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vaše příběhy
Partner mě nechce vzít za ruku. Proč? Držíme se s manželem venku pořád za ruku. Něco, co „dělají hlavně mladí“ Drží se za ruce a nedívají se nalevo napravo. Partneři ve středním věku se ruku v ruce tak často nevidí. V rukách mají tašky. Dobrý důvod, proč to nejde. Hlavně muži se tomu brání. Proč? Dozvíte se!

Muži nenabídnou ženám rámě a vidět dvojici zavěšenou do sebe se taky často nevidí. Snad jen ve starých filmech nebo u párů, které mají už leccos za sebou a jsou si jeden druhému oporou. Po tom všem, co zažily, na to mají nárok a je to jejich výsada. Často se držením při chůzi podpírají. Je to krásné, věřte mi! ...více »

Zimní doplňky: jak být in?

Vanda Švehlová,
11. 2. 2018
Komentáře: 11, posl.: 30. 3. 2009
Sekce: Móda
Zimní doplňky: jak být in? Nádherná pruhovaná decentní šedobílá šála, smyslně rudý šátek z pašmíny, umělecky vyhlížející baret nebo tmavě fialové kožené rukavice? Bez jakého zimního doplňku se neobejdete a který naopak bez mrknutí oka oželíte?

Zima s sebou nese jednu velkou výhodu: kdo si potrpí na velké množství doplňků, přijde si v tomto ročním období na své. Nemíváme zpravidla tolik kabátů, saků a bund, abychom se mohli oblékat tak nápaditě, barevně a rozmanitě jako na jaře, a především v létě, a proto je dobré, když máme tolik šál, čepic, baretů, kulichů, teplých šátků okolo krku, rukavic, návleků a ...více »

Koprová omáčka, kterou si zamilujete!

Jana Kučerová,
3. 2. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Rodinné recepty
Koprová omáčka, kterou si zamilujete! Jednodušší, ale o mnoho lahodnější verze koprové omáčky. Neplést si s kopračkou, nedobrou to omáčkou ze školních jídelen.

Potřebujeme:

- hovězí maso
- vejce
- brambory
- kysanou smetanu
- sůl
- čerstvý či mražený kopr

Maso můžeme buď uvařit, nebo ho podusíme na pánvi doměkka. Vyndáme ho a na tu stejnou pánev vlijeme kelímek kysané smetany. Opatrně prohříváme, až smetana ještě více zhoustne. Případně můžeme naředit mlékem či sladkou smetanou. Osolíme a téměř ke konci zasypeme nadrobno pokrájeným koprem.
Nemusíme kyselit ani sladit, ...více »

Jak mít přirozeně krásné a zdravé nehty

M. L.,
26. 1. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Jak mít přirozeně krásné a zdravé nehty Péče o nehty je dnes pro mnohé velmi důležitou součástí života vzhledem k tomu, že nás ruce v mnoha momentech reprezentují. Základním předpokladem pro krásné a zdravé nehty je hlavně ochota zbavit se špatných návyků ve spojení s nehty a zavést naopak návyky správné. Méně to ovlivňuje typ práce, protože i při té nejtěžší manuální práci lze mít pěkné pěstěné ruce a nehty. Jak na to?

Základ je zbavit se špatných návyků – tedy okusování nehtů, a navyknout si na pravidelnou rutinu spojenou s úpravou nehtů a péčí o ruce jako celek. Je to začarovaný kruh, často právě ...více »

Nafouknuté břicho: jak ho sundat?

Jana Kučerová
2. 4. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Nafouknuté břicho: jak ho sundat? I štíhlé ženy mívají pocit, že mají vypouklé a nápadné bříško. Vyklenuté břicho bývá spojené s nadváhou a často to bývá (spolu s hýžděmi) místo, kde se podkožní tuk usazuje jako první.

Někdy se tento problém objeví, když sníme příliš mnoho jídla nebo takové, které nadýmá. Nemusíte však být jedlík a přesto si v zrcadle všimnete oblinek, které se povážlivě rýsují v oblasti pasu. Na vině bývá v tomto případě ochablé břišní svalstvo.

Rady, jak mít zpět ploché břicho, nebavíme-li se o výrazné nadváze, jsou poměrně snadné.

Za prvé to znamená nepřejídat se a ...více »

Sázím, sázíš, sázíme…

Jana Kučerová
28. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Sázím, sázíš, sázíme... I když přízemní mrazíky s námi stále koketují, nedočkaví zahrádkáři nelení a pořizují sáhodlouhé seznamy, co všechno ještě musí nakoupit a co letos poprvé na svém záhonu, skalce či v truhlíku vysadí.

Nemáte zahradu? Nezoufejte, osázejte truhlíky!

Že nemáte zahradu? Kvůli tomu se nemusíte zříkat radosti, kterou pěstování půvabných rostlin, zdravé zeleniny a lahodného ovoce přináší: stačí balkon nebo lodžie nebo dostatečně široký parapet, kam se vejde truhlík s voňavými lesními jahodami, malými rajčátky nebo s bylinkami.

Pokud máte balkon, ...více »

Vše, co potřebujete vědět o vyhlazení vrásek laserem

M. L.
27. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Vše, co potřebujete vědět o vyhlazení vrásek laserem Také zjišťujete, že vyspělé kosmetické přípravky, slibující vyhlazení vrásek, modelaci pleti a redukci pigmentových skvrn, mají jen omezené účinky? Povadlá pleť vás opravdu trápí a začínáte se zajímat o možnosti estetické medicíny?

Přiblížíme vám velmi žádanou proceduru: omlazení laserem na Brandeis Clinic, nejlépe vybavené klinice laserové a korektivní dermatologie v ČR. Nachází se v centru Prahy a vyhledává ji i četná zahraniční klientela. Ačkoli Brandeis Clinic používá převratné světové technologie, uplatňuje české ...více »

Všemocná cibule

Barbora Roháčová
25. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Diety
Všemocná cibule Možná používáte cibuli hodně často a nepřemýšlíte vůbec o tom, jak důležitá a zdravá je to zelenina. Výborně ochutí polévky, omáčky, saláty, přidává se do salátů, dává se pod maso.

Cibule je však něco mnohem víc než jen trochu ostřejší a chuťově pikantnější druh zeleniny, podobný česneku. Je to účinná zbraň v boji proti stárnutí na buněčné úrovni.

Onen relativně malý, šťavnatý kořen, který nám při krájení vhání slzy do očí, obsahuje velké množství antioxidantů. To jsou látky, které bojují s volnými radikály (a právě volné radikály způsobují chátrání a ...více »

Světový den štěstí

Venušanka
20. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Světový den štěstí Asi každý ví, že je dnes první jarní den, ale málokdo tuší, že také slavíme Světový den štěstí.

Jak vlastně takové štěstí na celé planetě vypadá? A jak se slaví?

Znamená pro nás štěstí jednu a tu samou věc nebo situaci? A proč vlastně trvá tak krátce, jen jeden den v roce, když bychom přeci každý den našli alespoň kousíček, alespoň drtek něčeho, kvůli čemu stojí za to říci si: hm, klidně by mohli přesunout Světový den štěstí na dnešek, protože dneska je to paráda, jsem spokojený, líbí se mi na světě, je to tu fajn.

Jenže:

To by nesměly existovat ...více »

Vyplatí se sjednat úrazové pojištění pro děti?

Maria Myshchenko
(Yespojištění.cz)
16. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Vyplatí se sjednat úrazové pojištění pro děti? Úrazové pojištění je poměrně oblíbeným produktem pojištění a v současné době jej lze sjednat jak pro dospělou osobu, tak i pro dítě, popřípadě pro celou rodinu. Vyplatí se však toto pojištění pro děti? Jaké jsou jeho výhody a co přesně úrazové pojištění pro děti pokrývá? Na tyto, a mnohé další otázky se v tomto článku zaměříme.

Co je to úrazové pojištění

Pro pochopení úrazového pojištění je nejprve nutné definovat pojem „úraz“. Každá pojišťovna jej ve svých pojistných podmínkách definuje po svém, avšak obecně platí, že úrazem je neočekávané a náhlé působení zevních sil, ...více »

Smějte se. Smích léčí!

Barbora Roháčová
6. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Smějte se. Smích léčí! Smích léčí. Smích totiž uvolňuje endorfiny, které působí podobně jako morfin – tlumí bolesti, zmírňují jejich subjektivní vnímání.

Smích a chechot zvyšují kapacitu plic, z nichž se současně dostává ven nežádoucí zbytkový vzduch. Pozitivní účinky léčby pocítí zejména pacienti, které trápí dýchací potíže, dokonce třeba astma nebo chronická bronchitida.

Svou lekci dostávají rovněž i břišní svaly, takže tolik neochabují.

Jenže jak to udělat, když jsme nemocní, nešťastní nebo dokonce zoufalí, a do smíchu nám dvojnásob není?

Naučme se smát, dokud nám ...více »

Zácpa: jak se jí zbavit?

Ivana Lochmanová
2. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Zácpa: jak se jí zbavit? Stoprocentně jste to někdy zažila, a dost dobře je to možná váš pravidelný problém, o kterém s nikým nemluvíte. Zácpa sice neohrožuje náš život, je to však nepříjemný zdravotní a společenský hendikep.

Hodně se na tom podepisuje náš životní styl: nedostatek pohybu, špatná strava, stres. Jak se mají střeva hýbat a vyprazdňovat, když my sami nemáme čas chodit pěšky, do prvního patra jedeme výtahem, abychom se nezpotili a nesmrděli, a když jíme, tak nejčastěji pozdě večer, protože dřív na to jaksi nebyl čas?

Střeva stávkují a jedním z projevů „líných střev“ je zácpa. ...více »

HOROSKOP NA BŘEZEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

Daniela Hannah
1. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: HOROSKOPY
HOROSKOP NA BŘEZEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ BERAN

Úplněk nastane 02/03/2018. Úplněk ukončí téma zdraví. Berani by měli do úplňku dokončit vše, co slíbili vykonat. Úplněk vnese jasno do oblasti spolupráce, spolupracovníků a kolegů. V době úplňku se pohybuje Slunce přes Neptun a Merkur s Venuší u Chironu. Rybí energie mohou klamat, cloumat s emocemi. Můžeme si cosi nalhávat, nebo být oklamáni. Pozor na pomluvy. Berani dostanou zprávu, která měla být utajena. Úplněk může přinést zklamání, které bolí.

Březnové novoluní proběhne 17/03/2018. Beranům otevírá cestu k duchovnímu zrání, prozření, otevření vnímání třetím ...více »

HOROSKOP NA ÚNOR PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

Daniela Hannah
3. 2. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: HOROSKOPY
HOROSKOP NA ÚNOR PRO VŠECHNA ZNAMENÍ Beran

Úplněk nastal 31/1/2018 a má mít vliv prvních 14 dní v únoru. Berani si musí dořešit vše, co se týká dětí, pracovních a životních partnerů. Úplněk ukáže, s kým máte ukončit vztah, kam se dál ubírat. Uzavřou se témata potomků. Jelikož se zde pohybuje dlouhodobě i planetka Ceres, dostávají Berani v této oblasti dost zabrat.

Únorové novoluní proběhne 15/02/2018. Novoluní nabídne možnost nového přátelství. Berani by měli chodit do společnosti a mezi lidi, jelikož mohou potkat důležitou osobu pro budoucnost. Novoluní je nasměruje ke splnění snů. Dostanou se do ...více »

Kuřecí polévka thajská

Uršula
30. 1. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Rodinné recepty
Kuřecí polévka thajská Podstatou thajské kuchyně je kontrast i harmonie. Sladké, kyselé, ostré a slané tvoří vyvážený celek tak, kde žádná chuť nepotlačí ostatní. Rozmanité klima Thajska, které zahrnuje hory na severu a přímořské oblasti na jihu, se odráží i ve stejně rozmanitém thajském jídelníčku.

V thajské kuchyni se prolínají vlivy východních i západních zemí. Kokosové mléko, mořská strava a ovoce hrají důležitou roli v této kuchyni. Nabídnu vám recept, je to pracnější, ale velmi dobré jídlo.

Kuřecí polévka s kokosem a citronovou trávou

Potřebujeme (4 porce):

350 gramů ...více »

Pokojovky – čím víc, tím lépe!

Hana K.
25. 1. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Pokojovky - čím víc, tím lépe! Pokojové květiny jsou nejenom pěknou dekorací, ale také zvlhčují vzduch, snižují hodnoty škodlivin, lapají prach a starají se o naši lepší psychickou kondici.

Závěr zahraničních studií je jednoznačný: pokojové rostliny mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Zatímco některé zvyšují vlhkost vzduchu, jiné zase redukují množství formaldehydu, benzolu či trichloretylenu. Zdrojem těchto látek bývá nejčastěji nábytek, koberce, laky, lepidla či nátěry na zdech.

Pokojovky také fungují jako lapače prachu. Snižují jeho množství, které poletuje ve vzduchu a dráždí dýchací ...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...

Redakční zprávy

Přátelé, kdo CHCE ZVÝŠIT SVOJI ŠANCI NA VÝHRU, MŮŽE DENNĚ SOUTĚŽIT - denně lze u každé soutěže vybrat správnou odpověď - ČÍM VÍCE SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ, TÍM VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST VÝHRY!

Metafora

Soutěže

Boží mágové
Dechberoucí čtení...jak to bylo s našimi prapředky
Co všechno mě naučila kniha Jíst, meditovat, milovat
Bestseller - a právem! Autentické životní příběhy

Na magazínu jsou:

holesovi, Kytinka, vava, jana224, pandab, charles88, Dvořka, emadlerjuli, jednamalaholka, Ladas, rtgerardalis, fabola
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 4 435 dnů v provozu
• 4 804 články
• 1 471 soutěž
• 13 153 uživatelé


Copyright © 2006–2017 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 27.04.2018 a svátek má Jaroslav