Svět slov

Vyhledávání

Moudrosti do hrsti

Jednoho chyba je druhého úspěch.
(Jirka Bolech)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

ENCYKLOPEDIE VYŠÍVÁNÍENCYKLOPEDIE VYŠÍVÁNÍ
... a další soutěže...

Nejnovější články na Venušance

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

tomino,
6. 9. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Jak mít zdravé a kvalitní vlasy Zdraví a kvalita vlasů zásadním způsobem ovlivňuje náš vzhled, proto si naši péči vlasy rozhodně zaslouží. Zvláště v létě se na péči o vlasy zapomíná, přitom bývají extrémně namáhány pobytem na přímém slunci či vysoušeny mořskou vodou. I přes mnoho inovací a různé výzkumy se i vývoj v této oblasti navrací k přírodě a na jejích základech jsou vytvářeny nové zkrášlující vlasové produkty a přípravky. Přírodní výtažky jsou totiž nejen příjemné, ale co je důležitější, jsou i velmi účinné.

Unikátní komplex péče o vlasy představuje ...více »

Hypersenzitivní lidé – jsou šťastní nebo ne?

Jana Kučerová,
30. 8. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Psychologická poradna
Hypersenzitivní lidé - jsou šťastní nebo ne? Stává se vám, že když jste delší dobu v něčí přítomnosti, jste unavení? A to jste byli na návštěvě u kamarádky, seděli jste na zahradě, uzobávali pohoštění a popíjeli nealko? Jak je to možné? A jak je možné, že když jste půl dne na výletě se svým psem, zdoláváte strmé kopce a údolí, vrátíte se osvěžení?

Někteří lidé jsou takzvaně hypersenzitivní. Velice rychle je unaví ruch velkoměsta, náročný rozhovor, velký nápor emocí. A naopak pobyt v přítomnosti malých dětí a přítulných zvířat je doslova nabijí energií. Nejde o poruchu, ani nemoc. Takhle vybavený už člověk obvykle přichází na ...více »

Navštivte WORLD OF BEAUTY & SPA 2018 PODZIM

Petra Hadravová,
15. 8. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Navštivte WORLD OF BEAUTY & SPA 2018 PODZIM Veletrh kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu, pořádaný 7. a 8. září 2018 v PVA EXPO PRAHA LETŇANY

Tento největší kosmetický veletrh v ČR pořádáme dvakrát ročně pro všechny zájemce o novinky ze světa krásy a harmonie i o setkání se známými osobnostmi z oboru. A na co se těšit tentokrát?

Několik set prestižních značek na výstavních stáncích bude doplněno bohatým programem. Zastoupena bude především profesionální kosmetika, přístroje a vybavení pro salony, péče o vlasy, péče o nehty, jejich modeláž a zdobení, wellness, spa, ...více »

No poo metoda aneb mouka místo šamponu

Barbora Roháčová,
13. 7. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
No poo metoda aneb mouka místo šamponu Co takhle vyházet z poliček v koupelně všechny šampony na vlasy a spoléhat třeba jen na žitnou mouku, marocký jíl nebo jedlou sodu? Připadá vám to uhozené? Pak byste měli vědět, že existují příznivci metody zvané „no poo“, přičemž tato zkratka vznikla ze slov „no shampoon“, tedy mytí hlavy bez šamponu.
V první řadě je nutné podotknout, že tato metoda rozhodně není pro každého.

Jsou lidé, kteří potřebují, aby šampon pěnil, voněl a zanechal příjemný pocit. Jen tak považují své vlasy za dokonale umyté a upravené. Ale ti, kteří si zkusili umýt pokožku hlavy alternativně, bez ...více »

Hysterický člověk zraní, ale i okouzlí

Barbora Roháčová,
29. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Psychologická poradna
Hysterický člověk zraní, ale i okouzlí Hysterie je nemoc. Nejde jen o nějaké výbuchy vzteku, pláče nebo šíleného smíchu. Pod hysterií si většina z nás představí nezvládnutelné, teatrální chování a emoční výlevy, nálady se střídají a takový jedinec bývá nevyzpytatelný. Odborně se tato porucha nazývá jako histriónská, vyžaduje dlouhodobou léčbu a rozhodně nestačí pacientovi jen domluvit.

První příznaky se projevují už v dětství a ztrpčují život i nejbližším lidem v pacientově okolí.

Jak se pozná hysterik?

Někdy snadno, jindy to není tak snadné. Hysterický člověk bývá extrovertní, družný, společenský, ...více »

Zdravá míra sobectví

Jana Kučerová,
26. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Zdravá míra sobectví Nedám, to je moje!! Když to neřekne zrovna takhle, tak z malých dětských úst zní odhodlaný vřískot. Je to jasné: váš potomek se nehodlá dělit. Nakrabatí obličej, zadupe nožkou, zrudne a vypadá to, že bude ještě hůř.

Snažíte se zachránit situaci a domlouváte svému drobkovi, aby půjčil kyblíček kamarádovi nebo aby se s ním velkoryse rozdělil o sušenku (stejně starý kamarád vašeho dítěte slintá a nejraději by zblajzl jako na potvoru dobrotu celou – opravdu nelehká situace! :-)

Ale vaše malé děťátko se dělit nechce. Máte se snad obávat, že z něj vyroste ...více »

Zadržování vody v těle

P.,
13. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Nápoje
Zadržování vody v těle Zadržování vody v těle neboli retence není sice nebezpečná, ale dokáže nám znepříjemnit život. Na mnohé ženy to může působit i značně depresivně. Obzvláště v době před očekávanou menstruací se může stát, že ženy přibírají na váze.

Je to způsobeno nahromaděním vody ve tkáních. Tento stav je spjat s hormonálními změnami v průběhu menstruace.

Jaké mohou být příčiny?

Zadržování vody má několik příčin. Jednou z nich je nízká hladina progesteronu během čtrnácti dnů před menstruací. S tím také souvisí hormony, které mají za úkol kontrolovat rovnováhu soli a cukru v ...více »

Rez muškátová: jak vypadá a jak se jí zbavit?

Jana Kučerová,
3. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Rez muškátová: jak vypadá a jak se jí zbavit? Pohroma, která likviduje muškáty, se jmenuje rez muškátová. Je to houbová choroba, která se nejčastěji objevuje u převislých druhů pelargonií.

Rostlinu napadenou touto chorobou (známou pod latinským názvem Puccinia pelargonii) poznáme snadno. Na spodní straně listů se objevují nahnědlé, nepřehlédnutelné skvrny. Ty se postupně zvětšují a mění se v puchýřky. Z nich se po dozrání uvolňují výtrusy, které infikují další rostliny. V další fázi jsou listy muškátů pokroucené, zprohýbané, žloutnou, opadávají.

Chorobě se dobře daří ve vlhku. Pokud to jde, je lepší muškáty pěstovat ...více »

Pánové, pozor na biologické hodiny!

Barbora Roháčová,
8. 5. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Pánové, pozor na biologické hodiny! Doby, kdy se neustále přemílalo, jaký věk ženy je vhodný pro otěhotnění, jsou svým způsobem pryč. Do popředí se dostává otázka, jak je to u mužů.

Pokud se ženin věk přehoupne výrazně přes třicítku, začínají jí tikat biologické hodiny. Žena cítí, že je nejvyšší čas, aby přišla do jiného stavu a přivedla na svět dítě, pokud tedy tyto touhy vůbec má.

Muži to mají nastavené jinak, takzvané biologické hodiny příliš nevnímají. Tatínci ve velmi pokročilém věku jsou sice stále výjimkou, ale ani u nich není věk v době, kdy přivedou ženu do jiného stavu, zcela zanedbatelný. ...více »

Jak hýčkat maso

Ivana Lochmanová,
3. 5. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Maso
Jak hýčkat maso Není umění v záplavě potravin, které jsou v obchodech, vybrat ty, co nám budou chutnat. Uměním je ale uchovávat je doma tak, aby se nezkazily. Obzvlášť pokud se vracíme tak pozdě z práce, že vaření teplé večeře, k níž jsme si před týdnem obstaraly zaručeně čerstvé ingredience, zoufale odkládáme.

Podívejme se nejprve na maso. Když ho kupujeme, tak by mělo mít jasně červenou barvu (jistě, záleží na druhu), v místě řezu se nelepí a nedrolí. Samozřejmostí je, že nepáchne.

Dříve se maso ukládalo do smaltovaných nádob nebo porcelánových misek, a to ještě předtím, než se uložilo ...více »

Nafouknuté břicho: jak ho sundat?

Jana Kučerová,
2. 4. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Nafouknuté břicho: jak ho sundat? I štíhlé ženy mívají pocit, že mají vypouklé a nápadné bříško. Vyklenuté břicho bývá spojené s nadváhou a často to bývá (spolu s hýžděmi) místo, kde se podkožní tuk usazuje jako první.

Někdy se tento problém objeví, když sníme příliš mnoho jídla nebo takové, které nadýmá. Nemusíte však být jedlík a přesto si v zrcadle všimnete oblinek, které se povážlivě rýsují v oblasti pasu. Na vině bývá v tomto případě ochablé břišní svalstvo.

Rady, jak mít zpět ploché břicho, nebavíme-li se o výrazné nadváze, jsou poměrně snadné.

Za prvé to znamená nepřejídat se a ...více »

Sázím, sázíš, sázíme…

Jana Kučerová,
28. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Sázím, sázíš, sázíme... I když přízemní mrazíky s námi stále koketují, nedočkaví zahrádkáři nelení a pořizují sáhodlouhé seznamy, co všechno ještě musí nakoupit a co letos poprvé na svém záhonu, skalce či v truhlíku vysadí.

Nemáte zahradu? Nezoufejte, osázejte truhlíky!

Že nemáte zahradu? Kvůli tomu se nemusíte zříkat radosti, kterou pěstování půvabných rostlin, zdravé zeleniny a lahodného ovoce přináší: stačí balkon nebo lodžie nebo dostatečně široký parapet, kam se vejde truhlík s voňavými lesními jahodami, malými rajčátky nebo s bylinkami.

Pokud máte balkon, ...více »

Blanšírování zeleniny: jaké děláme chyby?

Barbora Roháčová
30. 8. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Blanšírování zeleniny: jaké děláme chyby? Blanšírování zeleniny je na první pohled velice jednoduchá kuchařská technika, ale přesto se i tady dá hodně věcí zkazit.

Jaké chyby děláme nejčastěji?

V první řadě je dobré letem světem připomenout, proč je vlastně blanšírování zeleniny užitečné a jak se dělá.

Cílem je upravit tepelně čerstvou zeleninu tak, aby si uchovala co nejvíce živin a důležitých přírodních látek, byla křupavá, šťavnatá a měla krásnou, sytou barvu. A toho se dosáhne díky teplotnímu šoku.

Jak na to? Očištěnou, nakrájenou a omytou zeleninu vhodíme do hrnce s ...více »

Proč je geniálních vizionářů tak málo?

Jana Kučerová
18. 8. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vaše příběhy
Proč je geniálních vizionářů tak málo? Steve Jobs, Warren Buffet, Bill Gates, Richard Branson – to je namátkou jen několik zářných příkladů, která jsou v byznysu synonymem prestiže, síly, úspěchu a motivaci.

I kdybychom dělali do puntíku totéž, co oni, neuspějeme.

I kdybychom přišli na svět se stejnými vlastnostmi, šikovností, geniálními nápady, houževnatostí, měli stejnou startovací pozici a totožný tah na branku, stejně to nestačí.

Chce to mít kapičku štěstí. A být ve správný okamžik na správném místě.

Mnozí podnikatelé právě to štěstí považují za klíčové. Úspěch se prostě nedá jenom ...více »

Artyčok pomáhá žlučníkářům

Jana Kučerová
19. 7. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Exotická jídla
Artyčok pomáhá žlučníkářům Dlouho v našich zeměpisných šířkách opomíjený, dnes právem obdivovaný – to je artyčok.

Zelenina, která asi není v každé domácnosti stále po ruce, ale lidí, kteří jí přicházejí na chuť, stále přibývá.

Artyčok se podobá bodláku, dorůstá až do výše 2 metrů a pochází ze slunného Středomoří. Odborníci mají za to, že patří k nejléčivějším bylinám vůbec. Výborně prospívá hlavně trávicímu traktu.

Pro podporu zdraví se používají zejména listy. Přírodní látky v nich obsažené povzbuzují tvorbu žluči, a tím napomáhají trávení tuků. Některé hořčiny dokáží ...více »

Mezinárodní den objetí a Světový den polibku

Jana Kučerová
1. 7. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Mezinárodní den objetí a Světový den polibku Zatím u nás nemá takovou tradici, ale Mezinárodní den objetí je hodně, hodně zajímavý. Slaví se 5. července a v anglicky mluvících zemích ho znají pod názvem Free hugs.

Česká republika se přidala sice se zpožděním, relativně nedávno, ale tomuto svátku se už dostalo určité publicity.

Jak to celé vzniklo?

Údajně toto vše vzniklo na letišti v Sydney, kam přiletěl jakýsi Juan Mann. Nikdo ho nečekal, nikdo ho nevítal, ani neobjímal. Nejspíš mu toto vřelé gesto chybělo, a tak si prý vytvořil transparent s nápisem Free hugs, tedy Objetí zdarma. Lidé ...více »

Když zajídáme stres

Jana Kučerová
28. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Psychologická poradna
Když zajídáme stres Chcete shodit přebytečná kila dolů, ale nejde to. Tu a tam vás přepadne šílený, vlčí hlad, takže zblajznete, na co přijdete.

Pokud se to stane jednou za uherský rok, netřeba tomu přikládat význam. Horší je, když nás takový hlad trápí každý den nebo dokonce několikrát denně. V noci je to dvojnásob nepříjemné.

Mnoho lidí si myslí, že málo jedí, a proto se jim tenhle problém objevil. Může to tak být, ale nemusí. Jestliže jíte pravidelně a přiměřené porce, mělo by to vymizet.

Často je ale úplně jedno, kolik toho spořádáme. I když se třeba přecpete málem do ...více »

Strachy, které nám nedovolují žít naplno

P.
25. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Svět okolo nás
Strachy, které nám nedovolují žít naplno Nelze konstatovat jednoznačně, kdo se víc a čeho bojí. Ženy nebo muži, děti nebo dospělí? Když pomineme strach z myší, nedostatku, ze zla a zlých lidí, strach ze ztráty zaměstnání, dluhů, z nemocí, osamělosti, pořád ještě zůstává líheň, která nás zcela spolehlivě strachy a strašáky zásobuje. Ale znáte to, kdo se bojí nesmí do lesa.

Jsme dva, není čeho se bát

Dva na všechno. Na život i na smrt? – Máte-li partnera, který má pro vás kromě lásky a úcty dostatek pochopení, tolerance, pomoci, podpory, pak není žádný důvod se bát. V opačných případech je dobré vědět, že strach z ...více »

Víte, v čem se koupala Kleopatra?

Barbora Roháčová
3. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Víte, v čem se koupala Kleopatra? Pokud trpíte chronickou neurodermitidou, měli byste se pravidelně koupat v olejové lázni, která vaši pokožku promastí.

Zde se osvědčila zejména přísada do koupele,
kterou používala už známá legendární egyptská panovnice Kleopatra:

Smíchejte jednu polévkovou lžíci olivového oleje s čtvrtinou litru plnotučného mléka, tuto směs vlijte do do vody připravené na koupání (ideální je teplota v rozmezí 35 až 37°C) a koupejte se v ní přibližně 10 minut.

Potom pokožku velmi opatrně vysušte, abyste ji znovu nepodráždili a vetřete do ní hydratující emulzi.
...více »

Opary ze sluníčka

Hana K.
2. 6. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Opary ze sluníčka Zaskočí nás ve chvíli, kdy to nejméně potřebujeme: na dovolené, před odjezdem k moři, pár dní před důležitou pracovní schůzkou. Opar rtu je velice nepříjemný. Právě intenzivní sluneční záření může jeho vznik vyprovokovat!

Zajímavé je, že virus, který je za tvorbu oparu rtu zodpovědný, dříme u devíti lidí z deseti a nazývá se herpes simplex typ I. Ne u každého se ale projeví v podobě mokvajících puchýřků na rtech či okolí.

Opary rtů jsou velice nakažlivé a neměli bychom je podceňovat. Stačí polibek s člověkem, který opar má, použití jeho zubního kartáčku, ochutnávka z jeho ...více »

Jak si dokonale nalíčit rty?

Jana Kučerová
8. 5. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Jak si dokonale nalíčit rty? Rty si podle statistik líčí více než čtyři pětiny žen v České republice. A jaké jsou módní barvy pro letošní jaro, respektive léto 2018? Jak si rty líčit, když jejich tvar není dokonalý? A na co bychom neměly nikdy zapomenout?

Obchody nabízejí rtěnky snad všech možných barev a vlastností. Při koupi záleží především na tom, zda jste jarní, letní, podzimní či zimní typ. Rozhodující je také to, zda preferujete spíše sportovní či romantický nebo elegantní styl oblékání.

Obecně lze říci, že letošní léto ovládnou nejenom pastelové tóny, ale i sytější, odvážnější barvy. Škála ...více »

HOROSKOP NA DUBEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

Daniela Hannah
3. 4. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: HOROSKOPY
HOROSKOP NA DUBEN PRO VŠECHNA ZNAMENÍ BERAN

Úplněk nastal 31/03/2018, jeho vliv pocítí Berani v první polovině dubna. Úplněk má vliv na veškeré vztahy, smlouvy a dohody. Berani mohou uzavírat nebo ukončovat smluvní vztahy. Ujasní si partnerské vztahy. Vrací se jim nedořešené záležitosti.

Dubnové novoluní proběhne v Beranu 16/04/2018. Nejdůležitější novoluní roku je zde. Novoluní otevírá novou životní cestu. Zrealizování nových projektů. Berani budou v jednom kole. Telefonovat, psát, hovořit a podepisovat nové smlouvy. Berani mohou očekávat rychlý obrat v jejich životě.

Mars bude aktivovat vše, co ...více »

Máte rádi slevy? S touto aplikací je budete mít vždy po ruce

M. L.
29. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Máte rádi slevy? S touto aplikací je budete mít vždy po ruce Věděli jste, že na nákupech můžete šetřit i když obchody zrovna nemají žádné výprodeje? Určitě už jste slyšeli o slevách v rámci věrnostních programů, někteří z Vás možná zaslechli o „slevových kódech“ kolujících po internetu. Věděli jste ale, že výhody z věrnostních programů či slevových kódů můžete mít vždy po ruce – ve svém mobilním telefonu?

A to neplatí jen pro věrnostní programy, jichž jste již členy, přímo v aplikaci se můžete registrovat do nových programů a čerpat tak výhody dalších obchodníků. ...více »

Velikonoční ozdoby za pár kaček

Eva Novotná
27. 3. 2018
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Velikonoční ozdoby za pár kaček Velikonoce jsou nejenom významným křesťanským svátkem, ale rovněž dlouho očekávaným symbolem jara, nového života, přílivu životadárné energie.

Jak se probudit ze zimní letargie? Vezměte do ruky barvy, štětec a nůžky

Tuto energii pociťujeme sami na sobě a pouštíme se s větší či menší chutí do jarního úklidu, abychom se tím zároveň probudili ze zimní letargie a abychom zvelebili to nejcennější, co máme: náš domov. Když je jarní úklid konečně hotový, můžeme se s klidem a pohodou v duši pustit do velikonočního zdobení.

Velikonoční ozdoby? ...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...

Redakční zprávy

Přátelé, kdo CHCE ZVÝŠIT SVOJI ŠANCI NA VÝHRU, MŮŽE DENNĚ SOUTĚŽIT - denně lze u každé soutěže vybrat správnou odpověď - ČÍM VÍCE SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ, TÍM VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST VÝHRY!
Sjednejte si cestovní pojištění online od 11 Kč za den
Nejlevnější cestovní pojištění si najdete na Porovnej24.cz

Metafora

Pro kůži

Soutěže

Energetičtí upíři
Kniha od věhlasné, světoznámé lékařky
ENCYKLOPEDIE VYŠÍVÁNÍ
Čarujte s jehlou a nití podle super návodů
Tilda a její nápady
Okouzlující Tilda
Kouzlo kaligrafie: Inkoust a inspirace
Inspirativní, uklidňující, báječná kniha

Na magazínu jsou:

komenda josef, Ladas, emadlerjuli, starýchřestýš, vava, hele1, jaruproskova
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 4 580 dnů v provozu
• 4 823 články
• 1 486 soutěží


Copyright © 2006–2018 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 19.09.2018 a svátek má Zita