Svět slov

Vyhledávání

Nejčtenější

Moudrosti do hrsti

Tyran reprezentuje všechnu malost, omezenost, zbabělost… Může být vládce reprezentativnější?
(Gabriel Laub)

Soutěže, recepty, příběhy, zajímavosti

Román Půlnoční modřRomán Půlnoční modř
... a další soutěže...

Nejnovější články na Venušance

Podnikání na vesnici: co má šanci?

Barbora Roháčová,
19. 10. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Podnikání na vesnici: co má šanci? Podnikání na vesnici má svá úskalí, ale také obrovské výhody. Teoreticky je to půl na půl.
Život na vesnici je hodně odlišný od života ve městě. Když si otevřete obchod s potravinami, nemůžete konkurovat supermarketům co do sortimentu. Ale zase máte jistotu, že když starousedlíkům dojde pečivo, máslo nebo vajíčka, nepojedou do hypermarketu, zajdou k vám.

Prodávejte přebytky!

Farmaření je v módě. Jestliže máte zahradu a vypěstujete víc, než spotřebujete, můžete to nabídnout, protože hlad po zdravých potravinách bez chemie stále roste. To platí i pro kuřata nebo ...více »

Proč by měl váš partner nosit šle?

M. L.,
23. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Proč by měl váš partner nosit šle? Máte partnera a chcete, aby byl skutečný elegán a dodržoval současné módní trendy? Jestliže ano, podívejte se na hlavní důvody, proč by měl nosit šle. Prvním důvodem je to, že se opět dostávají do módy a tak se dá říci, že který muž je nemá, tak neví, co jsou dnes ty hlavní módní trendy. První důvod tedy máme za sebou. Jsou ale i další, na které se můžeme společně podívat.

Bude za elegána

Ano, je to tak. Kšandy už dávno nejsou výsadou jenom těch mužů, kteří, kteří měli velké břicho a právě kšandy se jim staly ...více »

Problémy v ložnici? Řešte je společně

M. L.,
6. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Problémy v ložnici? Řešte je společně Mnoho žen jasně potvrzuje, že mají se svým partnerem mnoho problémů, a to právě v oblasti intimního života. Nejčastěji v souvislosti s erekcí. Jak tento problém vyřešit? Ideální je mluvit o něm společně a následně zkoušet různé možnosti. My se společně podíváme na to, o jaké může jít.

Inhibitory dominují

O co se jedná? Dá se říci, že o léky, které zajistí, že erekce bude opět bezproblémové. Jsou primárně účinné ve chvíli, kdy dojde k sexuální stimulaci. Jde tedy o pomoc v případě, kdy muž má chuť na sex, ale jeho tělo takzvaně neposlouchá. Pokud hledáte právě tuto pomoc, ...více »

Jedeme na vlně retro

Barbora Roháčová,
5. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Móda
Jedeme na vlně retro Retro je v módě. Nosí se retro oblečení, starý nábytek se nevyhazuje, ale upravuje tak, aby vypadal znovu k světu a posloužil. Znovu frčí vinylové desky a sto let staré šicí stroje nekončí na skládkách, ale šikulové z nich umí vytvořit nádherné stolky nebo jiné bytové doplňky.
Čím to je, že se znovu a ve velkém vracíme k tomu, co nosily a v čem bydlely generace před námi? Je to jenom nostalgie nebo je to i v těch materiálech? Kdo najde na půdě nebo u babičky ve sklepě třeba kožené boty, které jsou v dobrém stavu, a nosí je, většinou potvrdí, že takhle skvělé, bytelné boty už dlouho na ...více »

Padání vlasů je problém, který se objevuje už i u žen

M. L.,
30. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Padání vlasů je problém, který se objevuje už i u žen Když se mluví o padání vlasů, je celkem jasné, že většina lidí si myslí, že je to problém primárně mužů. Bohužel, tak to není, jelikož se může jednat i o komplikaci, která postihne nás ženy. Pokud ve svém hřebenu nacházíte více vlasů, než v minulosti, je dobré začít tento problém aktivně řešit.

Proč se objevuje padání vlasů?

Nejprve je dobré podívat se na několik důvodů, proč k padání dochází. U mužů je jednou z příčin hlavně dědičnost, která se může objevovat i u žen. Kromě toho má vliv i řada dalších věcí. Mezi hlavní patří:
• Nezdravý životní styl
• Stres ...více »

Nechce se mu do školky?

Barbora Roháčová,
28. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Láska a život
Nechce se mu do školky? První dny ve školce byly skvělé. Váš potomek si dosyta pohrál,skamarádil se s dětmi, oblíbil si paní učitelku a skoro nemohl dospat, jak se těšil.

Pak ale nastal zlom. Najednou se mu do školky nechtělo a z postýlky abyste ho ráno pomalu páčili heverem.

Určitě jste se už s podobným vyprávěním, kdy z dítěte vyprchá chuť chodit do školky a začne stávkovat, setkali.

Víte ale, jak tomu předejít?

Začíná to nenápadně. Capart si najednou ráno stěžuje na bolení bříška, nechce jíst a v noci se mu zdají ošklivé sny.

I za těmito problémy může být ...více »

Kam nechodí slunce

Barbora Roháčová,
7. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Kam nechodí slunce Jarní sluníčko nás nabíjí energií. Lékaři vědí, že slunce je pro naše zdraví v rozumné míře nepostradatelné.

Už naše babičky říkaly: Kam nechodí slunce, tam chodí lékař. Rozhodně vás ale nenabádáme, abyste opatrnost hodili za hlavu a intenzivně se slunili.

Žhavé letní sluneční paprsky jsou zrádné.
Bez sluníčka to ale nejde…

Má pozitivní vliv na naši náladu, ale díky slunečním paprskům se tvoří i dostatek vitamínu D, který je nepostradatelný pro zdravé kosti.

Kladný vliv má sluneční záření i na náš kardiovaskulární systém. Tělo při pobytu na ...více »

Jak rozeznat zrno od plev?

Barbora Roháčová,
28. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Tipy, triky
Jak rozeznat zrno od plev? Rozeznat, co je nutné udělat hned, co snese odklad a co je lepší rovnou hodit za hlavu, nebývá snadné. A netýká se to jen podnikání.

Snaha mít vše pod kontrolou vede často k vyčerpání. Opačný extrém, tedy prokrastinace, kdy se všechno odkládá, je taktéž nežádoucí.

Co je a co není důležité?

Každý si časem najde systém, jak se vypořádat s běžnými pracovními povinnostmi. Záleží samozřejmě na tom, co přesně děláte, jak jste zběhlí a do jaké míry je vaše práce rutinní.

Je asi zbytečné kontaktovat nejrůznější reklamní agentury a přemýšlet o tom, jak bude ...více »

Překonáte odpor k drožďové pomazánce?

Anička Kopecká,
24. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Pečeme
Překonáte odpor k drožďové pomazánce? Představte si, co to bylo za překvapení, když se před tisíci lety kvasinky omylem připletly do obilné placky a ta nabyla na objemu! Navíc lépe chutnala a šla dobře rozžvýkat. Když se přišlo na to, že za tím stojí kvasinky, staly se naším nepostradatelným pomocníkem. A droždí bylo na světě.

Kvasnice: zásobárna vitamínu B a minerálů

Droždí nepatří k lahůdkám, které bychom potají chodili do uždibovat. Jsou ale nabité důležitými látkami, jako je skupina vitamínů B, jód, železo, vápník, zinek, hořčík, fosfor, draslík.

Obsahují i bílkoviny a enzymy. ...více »

Málo vitamínů a minerálů může působit vypadávání vlasů

M. L.,
20. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Málo vitamínů a minerálů může působit vypadávání vlasů Kvalitu a množství vlasů, stejně tak i jejich vypadávání ovlivňují vitamíny a minerály. Máme-li jich v těle nedostatek, mohou problémy s vlasy signalizovat právě jejich absenci. Samozřejmě člověk musí zvážit všechny aspekty. Stres, stravu, genetické dispozice, vhodnou péči a další a další faktory. Nicméně nejčastější příčinou bývá právě úbytek nějakého vitamínu. Společně se dnes podíváme na službu vitamínů a minerálů, kterou prokazují naší kráse.

Beta-karoten

Podporuje produkci kožního mazu, jež hydratuje vlasové kořínky a ochraňuje vlasy před suchostí. Suché vlasy nemají ...více »

HOROSKOP NA ČERVENEC PRO VŠECHNA ZNAMENÍ

Daniela Hannah,
9. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: HOROSKOPY
HOROSKOP NA ČERVENEC PRO VŠECHNA ZNAMENÍ BERAN

Úplněk v Kozorohu nastane 9/7/2017. Úplněk vnese jasno do života a pracovní oblasti. Berani mohou ukončit práci, nebo uzavřít novou. Karmické Pluto přinese osudové situace spojené s prací a kariérním postupem. Přichází osudové rozhodnutí. Slunce spojí sílu s Martem v oblasti domova, rodiny a pracovního zázemí.
Mars se přesunul 20/7/2017 do znamení Lva. Díky jeho vlivu budou mít Berani chuť něco vytvářet, prezentovat, vrhnout se do společnosti či milostných dobrodružství, do tvorby nebo plození. Pod vlivem Marta má vzniknout něco nového, ať jde o nový život, originální ...více »

Dobroty, které zlepší sex

Jana Kučerová,
30. 6. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Exotická jídla
Dobroty, které zlepší sex Existují pokrmy, na kterých si nejen pochutnáte, ale zlepší i váš milostný život. Jahody, šampíčko, kdo by neznal, že?

Mezi oblíbená afrodiziaka patří kromě jahod a čokolády i běžná zelenina, exotické přísady, bylinky a koření.

Celer vás postaví na nohy

Máte pocit, že z vaší ložnice vyprchala vášeň? Zaběhněte do zeleniny a nakupte tam. Třeba celerová a chřestová polévka má povzbuzující účinek, stejně jako dýňová. Nezapomeňte přidat zázvor a prožijete smyslnou noc.

Někdo na česnek nedá dopustit, pro jiného je to nutné zlo. Jedno je ...více »

Několik tipů na zajímavé nálepky do každé místnosti

M.L.
24. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Několik tipů na zajímavé nálepky do každé místnosti Oživit interiér jakéhokoli objektu lze hned několika způsoby. Rozhodně přitom není zapotřebí volit nijak extravagantní barvy ani originální nábytek, který nikde jinde najít nelze. Bohatě by měly postačit kvalitní nálepky na stěny. Jejich aplikace není nijak výrazně složitá. Bez problémů si je vylepíte sami přesně na místo, kde se to bude nejvíce hodit. Skvěle oživí i tradiční bílé stěny. Vyrobeny jsou z vysoce odolných materiálů schopných přečkat i mnohé nepříjemné situace. My se ale nebudeme zabývat technologií výroby těchto samolepek, nýbrž motivy, jež nabízejí. Společně se přesvědčíme, že ...více »

Vybíráte nábytek? Držte se našich tipů

M. L.
6. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Vybíráte nábytek? Držte se našich tipů Když byste nechala vybrat nábytek do vašeho interiéru svého partnera, pravděpodobně to dopadne tak, že koupí něco nevzhledného a nepraktického. Proto je lepší, když jeho výběr vezmete do ruky vy sama. A co by vás při výběru mělo zajímat? To vám poradíme my.

Dokonalé designové sladění

Když vybíráte vhodný nábytek, je ideální nakoupit hned několik jednotlivých kousků. A to proto, abyste zajistila sladěnost po designové stránce. Dnes je hitem moderní sektorový nábytek, kdy díky již ...více »

Trápí vás vaše ňadra? Triky, jak budou opět dokonale vypadat

M. L.
5. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Trápí vás vaše ňadra? Triky, jak budou opět dokonale vypadat Mnoho žen se velmi často trápí z jednoho prostého důvodu. A tím je nespokojenost se svými ňadry. Pokud jde o velikost, tak obvykle platí, že ženy s těmi většími chtějí spíše menší, a naopak. Oba dva tyto problémy však umí moderní medicína řešit. Pokud patříte do skupiny těch, které by chtěly větší velikost, není to problém. Zvětšení prsou je dnes velmi oblíbeným chirurgickým zákrokem, který podpoří vaši krásu. Připomeňme však, že zkušení plastičtí chirurgové umí i věc opačnou – zmenšit ženám jejich ...více »

Triky, s kterými zaručeně okouzlíte každého muže

M. L.
5. 9. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Triky, s kterými zaručeně okouzlíte každého muže Chcete být opět obletovanou ženou, pro kterou partner udělá vše, co jí na očích vidí? Pokud ano, je třeba ho okouzlit. Poradíme vám několik triků, se kterými to bude hračka. A co když aktuálně partnera nemáte? Nezoufejte. Existuje ověřená seznamka, na které toho pravého hravě najdete. Samozřejmě mluvíme o možnosti online seznámení, které má řadu výhod:

• Mnoho zájemců o partnerství
• Rychlost a jednoduchost
• Bezpečnost

Po online komunikaci samozřejmě dříve nebo později přijde doba, kdy ...více »

WORLD OF BEAUTY & SPA – Svět plný kosmetiky a krásy

Lucie Fiedlerová
29. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
WORLD OF BEAUTY & SPA – Svět plný kosmetiky a krásy Rezervujte si v diáři termín 8. a 9. září 2017, jelikož se v moderních halách areálu PVA EXPO PRAHA – LETŇANY opět uskuteční veletrh kosmetiky, krásy a zdravého životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA.

V širokém záběru veletrhu si přijde každý na své. Prohlédnout a vyzkoušet můžete stovky známých a prestižních značek profesionální kosmetiky spolu s přípravky pro wellness a spa. Stejně tak můžete přijít vyzkoušet na vlastní kůži kosmetiku a další produkty pro finální spotřebitele.

Pokud toužíte dovědět se více o tématech, jako je aromaterapie, ...více »

Úklid domácnosti

Jana Kučerová
27. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Zajímavé tipy
Úklid domácnosti Taky máte pocit, že vám domácí povinnosti přerůstají přes hlavu? Hlavně ten nekonečný úklid. Když je dítě malé, všude leží poházené hračky, koše s prádlem a takový ten klasický provozní nepořádek.

Vyhráno není, ani když děti povyrostou, ale v takovém případě se daří držet chaos v jejich pokojíku. Uteče pár let, děti opustí domov, ale nepořádek se v domácnosti dělá pořád. Jak ho zminimalizovat?

Přiznejme si, že za ty roky, co bydlíme v jednom bytě nebo domě, se nahromadila spousta věcí. Potřebných, ale i nepotřebných. Pokud chceme mít doma uklizeno, je v první řadě dobré ...více »

Co vymyslel Pilates

Jana Kučerová
3. 8. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Co vymyslel Pilates Joseph Pilates se narodil v Německu v roce 1880 a neměl příliš šťastné dětství, pokud jde o zdraví. Býval hodně nemocný, a tak vyzkoušel všechno možné, aby svoji kondici utužil. Věřil, že duše a tělo jsou spojené.

Tělesným cvičením se zabýval dlouho a důkladně a vzal si od každého systému to nejlepší. Nakonec vytvořil vlastní cvičební program. Ten nejprve vyzkoušeli jeho přátelé, a a protože byli spokojení, Pilatesova metoda získávala čím dál více stoupenců.

Silný střed, to je, oč tu běží!

Popsat tuto metodu je relativně jednoduché. Podle jejího zakladatele ...více »

Kleopatro, díky! Za co? Za vůně!

Jana Kučerová
25. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Vyzkoušeli jsme pro vás...
Kleopatro, díky! Za co? Za vůně! Dnes si žena bez parfému neumí svůj život představit. Kde se ale flakonky s nádhernými vůněmi vzaly? Naši prapředci si všimli, že při pálení některého dřeva se uvolňuje příjemné aroma. Původně se tyto voňavé přísady používaly při slavnostních obřadech. Teprve později se dostaly i do rukou starověkých krásek. A jakmile se voňavých esencí zmocnily marnivé ženy, nebylo již cesty zpět.

Ve starověkém Egyptě se vonné esence přimíchávaly do nejrůznějších mastiček, jimiž se ženy natíraly, aby přivábily muže.
Do bohaté historie parfémů se naprosto nesmazatelně zapsala bájná Kleopatra. ...více »

Ideální osvěžení v horku? Mursalský čaj!

Jana Kučerová
21. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Nápoje
Ideální osvěžení v horku? Mursalský čaj! Bulharsko nepatří mezi čajové velmoci, přesto však světu nabízí unikátní mursalský čaj. A protože neobsahuje tein, můžete ho vypít, kolik hrdlo ráčí. Navíc je velice zdravý a když si ho dáte v letních vedrech chlazený, nemá to chybu.

Jak čaj připravit?

Mursalský čaj se připravuje úplně jinak, než jak jsme běžně zvyklí. Žádná odměrka, žádný sáček, nic takového. V obchodě dostanete celé stéblo (respektive si koupíte balení, kde je víc stébel). Stéblo doma vložíte do vody, povaříte pět minut a nápoj je hotový. Většinou se doporučuje vzít čtvrt litru vody na jednu snítku, ...více »

Co to je, když se řekne "Hraniční porucha osobnosti"?

Barbora Roháčová
19. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Co to je, když se řekne "Hraniční porucha osobnosti"? Lidé, kteří trpí hraniční poruchou osobnosti, mají těžký život, a jejich blízcí také.

Pro čistokrevné „hraničáře“ je typické, že projevují bouřlivé emoce, třeba záchvaty vzteku a pláče, snadno se rozčílí.

Na denním pořádku bývají menší či větší dramata.

Toto chování jim pomáhá zamaskovat vnitřní prázdnotu. I když se čas od času každý cítí vyprahlý a unavený, je to něco jiného, než co prožívají lidé trpící hraniční poruchou osobnosti.

Oni často netuší, proč se jim dějí nepříjemné věci, proč se cítí mizerně a proč jsou jejich vztahy kalamitní. ...více »

Míváte často emoční hlad?

Jana Kučerová
6. 7. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Diety
Míváte často emoční hlad? Celý den myslíte na to, že večer se jídla z lednice ani nedotknete a nebudete se přežírat. Zhruba do osmi to vypadá nadějně. Lednici se zatím vyhýbáte obloukem. S úderem deváté večerní vaše předsevzetí bere zasvé.

Celý den jste byli v jednom kole, stres, kam se člověk podívá, nikde žádná pohoda – no může se vám někdo divit, že si aspoň večer chcete užít klid, pořádně se najíst a v tu chvíli na nic nemyslet?

Neukojitelná chuť na jídlo (pozor, neplést s hladem!) vás dožene k tomu, že vybílíte lednici a je vám víceméně fuk, co vám padne pod ruku a co si dáte na talíř. Než ...více »

Domácí lékárnička

Barbora Roháčová
29. 6. 2017
Komentáře: 0, posl.:
Sekce: Jsme fit
Domácí lékárnička Domácí lékárnička by neměla chybět v žádné domácnosti a nezáleží na tom, zda má jednoho člena nebo jde o velmi početnou rodinu v rodinném domě.

Obinadlo, dezinfekce, lék proti průjmu nebo gumové škrtidlo mohou v případě nouze pomoci a dokonce zachránit život. Co by v domácí lékárničce rozhodně nemělo chybět?

Už ve škole jsme se učili, že sem patří sterilní obinadlo, sterilní čtverečky z gázy, náplasti, balíček vaty, gumové škrtidlo, pinzeta a nůžky. Na tom se prakticky nic nezměnilo.

I když jsme opatrní, někdo z rodiny se může vážně ...více »
 
Máte-li potíže s přihlašováním...
Zapomněl(a) jsem heslo, ale mám ověřenou e-mailovou adresu...

Redakční zprávy

Přátelé, kdo CHCE ZVÝŠIT SVOJI ŠANCI NA VÝHRU, MŮŽE DENNĚ SOUTĚŽIT - denně lze u každé soutěže vybrat správnou odpověď - ČÍM VÍCE SPRÁVNÝCH ODPOVĚDÍ, TÍM VĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOST VÝHRY!
Nejlevnější cestovní pojištění si najdete na Porovnej24.cz

Metafora

Soutěže

Gala Dalí
Strhující příběh plný lásky a inspirace
Román Půlnoční modř
Dechberoucí příběh malířky

Na magazínu jsou:

zindule, Kytinka, Bulabu3, dinna, Mary, AHY1, olas, ladouch, maruska, emadlerjuli, rtgerardalis, Bártová, PetrPa, standa1, zatka71, formule, Sametka, Hojaro, Mirka42, vlahy, Dubca, Dubacek, jija, Jiřah1, Miluše3, vava, mokrpetr, fialka2, pils
RSS
RSS

 

Venušanka v číslech:
• 4 278 dnů v provozu
• 4 756 článků
• 1 452 soutěže
• 13 130 uživatelů


Copyright © 2006–2017 Venušanka – magazín pro ženy, všechna práva vyhrazenaDnes je 20.11.2017 a svátek má Nikola